ЄС і Британія знову не домовилися про торгівельну угоду

ЄС і Британія знову не домовилися про торгівельну угоду

Перемовини продовжать цього тижня

ЄС і Британія знову не домовилися про торгівельну угоду
Фото: pixabay.com

Євросоюз та Велика Британія не зуміли домовитися щодо нової торговельної угоди в неділю, як того вимагав Європарламент, і продовжать переговори цього тижня. Про це оголосили перемовники обох сторін.

«У цей вирішальний момент для переговорів ЄС та Британії ми продовжуємо наполегливо працювати з Девідом Фростом та його командою. ЄС залишається відданим чесній, взаємній та збалансованій угоді. Ми поважаємо суверенітет Великої Британії. І ми очікуємо того ж», – написав у твіттері головний перемовник ЄС Мішель Барньє.

Голова комітету Європарламенту із закордонних справ Девід МакКаллістер заявив, що досі немає ясності, чи буде взагалі досягнута домовленість про майбутні відносини Британії та ЄС.

«Конференція президентів Європарламенту висловила готовність організувати позачергове пленарне засідання за умови досягнення згоди до півночі неділі, 20 грудня. Ми щойно дізналися, що сьогодні не буде домовленості. Тому Європарламент цього року не зможе надати згоду на угоду», – написав МакКаллістер у твіттері.

Раніше представники Єврокомісії висловлювали припущення, що, можливо, можна домовитись про торгову угоду, яка буде тимчасово застосовуватися до затвердження парламентом.

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон минулого тижня заявив своїм міністрам, що найбільш імовірним результатом торгових переговорів з Євросоюзом буде відсутність угоди.

31 грудня завершується дія перехідного періоду, коли правила ЄС ще продовжували застосовуватися до Британії.

Нагадаємо, близько 30 країн закрили авіасполучення з Британією через новий штамп коронавірусу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло