Китай запустив на орбіту новітню ракету з секретним супутником

Китай запустив на орбіту новітню ракету з секретним супутником

Ракета цього типу здатна виводити на орбіту до 7,6 тонн вантажу

Китай запустив на орбіту новітню ракету з секретним супутником
фото pixabay.com

У Китаї ракета середнього класу «Чанчжен-8» («Великий похід-8», CZ-8) 22 грудня успішно стартувала на орбіту з секретним супутником XJY-7 і групою космічних мікроапаратів, пряма трансляція велася на китайському сайті DouYu, передає Інтерфакс.

Зазначається, що це перший політ новітньої китайської ракети. Запуск було здійснено з космодрому Веньчан на острові Хайнань.

Ракета виведе на сонячно-синхронну орбіту секретний супутник XJY-7 для випробувань технологій, розроблених Китайською академією космічних технологій (CAST). На борту також мікросупутник ET-SMART-RSS (ETHSAT-6U) або «Чжисінь-1A», створений для Ефіопії, апарат дистанційного зондування Землі «Хайс-1» і черговий супутник зв'язку «Тяньц» (Apocalypse 12).

Новітня двоступенева китайська ракета-носій «Чанчжен-8» здатна виводити на геосинхронну перехідну орбіту до 2,8 тонн корисного навантаження, на сонячно-синхронну орбіту висотою 700 км – до 5 тонн і 7,6 тонн на низьку навколоземну орбіту.

У перспективі першу сходинку нової ракети з бічними прискорювачами планується адаптувати для багаторазового використання. Вона повинна буде після старту ракети здійснювати керовану вертикальну посадку на морську платформу.

Двоступенева «Чанчжен-8» має стати основою ракети багаторазового використання для комерційних запусків.

Нагадаємо, Китай розробляє робота для видобування ресурсів у космосі.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло