Українська ікона, подарована Лаврову, повернулася до Боснії та Герцеговини

Українська ікона, подарована Лаврову, повернулася до Боснії та Герцеговини

Дарувальника просять перевірити походження ікони через офіційні агентства, в першу чергу Інтерпол

Українська ікона, подарована Лаврову, повернулася до Боснії та Герцеговини
фото SRNA

Ікона, подарована міністру закордонних справ РФ Сергію Лаврову головою президії Боснії та Герцеговини (БіГ) Мілорадом Додіком, була повернута Боснії.

«Я особисто привіз ікону з Москви і передав її в офіс глави президії БіГ Мілорада Додіка», – розповів Радіо Вільна Європа (RFE) посол БіГ в Росії Зелько Самарджія.

Самарджія каже, що потім він поінформував російську сторону посольства в Москві, що ікона була повернута дарувальнику, тобто в офіс глави президії БіГ Мілорада Додіка, який зараз перебуває в лікарні через зараження коронавірусом.

У записці, отриманій посольством Боснії та Герцеговини в Москві від Російської Федерації, за словами Самарджіі, дарувальника просять перевірити походження ікони через офіційні агентства, в першу чергу Інтерпол.

14 грудня під час зустрічі в Сараєво Мілорад Додік подарував Лаврову позолочену ікону, створену 300 років тому і знайдену в Луганську, на окупованій проросійськими сепаратистами території України, під час зустрічі.

Після цього посольство України в Боснії та Герцеговині направило ноту МЗС БіГ з проханням надати «докладну інформацію про походження цього об'єкту української культурної спадщини».

23 грудня Росія повернула позолочену ікону в посольство Боснії та Герцеговини в Москві після того, як було висловлено підозру, що це національне надбання України.

Радован Ковачевич, радник Додіка, повідомив RFE 24 грудня, що дана ікона довгі роки перебувала в приватній власності сім'ї з Баня-Луки», і що« члени цієї родини хотіли передати ікону Сергію Лаврову».

Прокуратура Боснії та Герцеговини 18 грудня порушила справу з метою проведення перевірок «в зв'язку з іконою Святого Миколая», подарованою Лаврову.

Нагадаємо, посольство України запросило інформацію про походження ікони, яка, як стверджується, була знайдена в Луганську і має вік близько 300 років.

Згодом стало відомо, що Росія поверне ікону, подаровану главою Мілорадом Додіком міністру МЗС Росії Сергію Лаврову, для перевірки її історії по лінії Інтерполу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті