Російські хакери могли отримати доступ до хмарних даних Microsoft – WP

Російські хакери могли отримати доступ до хмарних даних Microsoft – WP

Хакери намагалися дістатися до електронного листування CrowdStrike Holdings

Російські хакери могли отримати доступ до хмарних даних Microsoft – WP
фото Shutterstock

Російські хакери отримали доступ до електронного листування клієнтів хмарного сервісу компанії Microsoft, пише The Washington Post, на яку посилається Deutsche Welle. За даними видання, в результаті недавніх кібератак зловмисники також змогли дістатися до електронної пошти як мінімум однієї приватної компанії.

Імовірно, хакери діяли через корпоративного партнера компанії Microsoft, якого джерела інформації не назвали. У самій компанії Microsoft наполягають, що не виявили ніяких вразливостей і слідів злому.

Раніше, 24 грудня, повідомлялося, що хакери, імовірно, діючи в інтересах Росії, намагалися дістати несанкціонований доступ до електронного листування CrowdStrike Holdings Inc. – американської компанії, що працює в сфері інформаційної безпеки.

Фахівці Центру вивчення загроз корпорації Microsoft зв’язалися з компанією, попередивши, що кіберзлочинці намагалися отримати доступ до листування за допомогою хмарної платформи Microsoft Azure.

«Була зроблена спроба прочитати електронну пошту – і вона, як підтвердили в Miсrosoft, провалилася», – відзначили фахівці CrowdStrike Holdings Inc.

Раніше стало відомо, що невстановлені хакери змогли зламати комп'ютерні системи як мінімум 40 державних структур США, а також ще невідому кількість приватних фірм, включаючи і саму Microsoft. При цьому більша частина цілей хакерів – близько 80% – знаходилася в США, а решта 20% були розкидані по всьому світу.

Атака булла здійснена в березні 2020 року, коли зловмисникам вдалося розмістити шкідливе програмне забезпечення в системах американської компанії SolarWinds, яка виробляє програми для безпеки комп'ютерних систем. Через систему автоматичних оновлень вірус скачали близько 18 000  клієнтів цієї компанії.

Кібератаку під назвою Sunburst називають найнебезпечнішою в історії США. Держсекретар США Майк Помпео звинуватив в її організації російських хакерів.

Як повідомлялося, Байден може ввести санкції проти РФ через кібератаку Sunburst.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті