Джек Ма втратив $11 млрд за два місяці через тиск з боку влади Китаю

Джек Ма втратив $11 млрд за два місяці через тиск з боку влади Китаю

Китайська влада посилила контроль за Alibaba та іншими техногігантами

Джек Ма втратив $11 млрд за два місяці через тиск з боку влади Китаю
Джек Ма
фото www.flickr.com/photos/144264961@N08/44090368034

Власний капітал Джека Ма скоротився майже на $11 млрд з кінця жовтня після того, як Китай посилив контроль над його імперією й іншими технологічними гігантами.

Як повідомляє Bloomberg, його статки цього року досягли пікового значення у $61,7 млрд. Наразі Джек Ма володіє $50,9 млрд і займає 25-е місце в рейтингу 500 найбагатших людей світу.

Співзасновник Alibaba Group Holding – не єдиний, хто відчув тиск від посилення державного контролю. Влада підштовхує інвесторів до переосмислення своїх активів після того, як бурхливий попит на онлайн-сервіси, викликаний локдаунами через COVID-19 підняв акції технокомпаній на початку цього року. За останні тижні китайські технологічні гіганти втратили сотні мільярдів доларів ринкової капіталізації. Акції Tencent Holdings впали на 15% з початку листопада, а ціна акцій гіганта з доставки їжі Wang Singh Meituan впала майже на п'яту частину в порівнянні з піком, зафіксованим в минулому місяці. Американські депозитарні розписки Alibaba з кінця жовтня впали більш ніж на 25%

Проблеми у Джека Ма почалися, коли він готувався зробити свою Ant Group публічною. Натомість китайські регулятори скасували, можливо, найбільше у світі первинне публічне розміщення акцій (IPO) всього за два дні до його запланованого дебюту в листопаді.

Агентство зазначає, що призупинення IPO Ant на $35 млрд доларів було одним з перших ознак репресій з боку уряду Китаю щодо галузі, яка вплинула на повсякденне життя сотень мільйонів людей. Потім національна влада ввела додаткові обмеження на сектор споживчого кредитування, запропонувала нові правила, що обмежують домінування інтернет-гігантів, і оштрафували Alibaba і Tencent за придбання кілька років тому.

Попри нещодавній спад, китайські інтернет-магнати зуміли примножити свої статки завдяки зростанню акцій на початку 2020 року. 21 технологічний мільярдер, який відстежується індексом Bloomberg в країні, заробив $187 млрд доларів в цьому році. Навіть власний капітал Ма виріс на $4,3 млрд.

Нагадаємо: раніше цього місяця Китай приступив до антимонопольного розслідування щодо інтернет-гіганта Alibaba. Розслідування було ініційовано на тлі того, що Alibaba тисне на продавців, які користуються платформами компанії. Так, Alibaba змушує партнерів підписувати ексклюзивні договори про співпрацю, які не дозволяють продавцям пропонувати товари конкурентам.

Акції інтернет-гіганта Alibaba обвалилися на 11% на новинах про те, що Китай почав антимонопольне розслідування щодо компанії. 

Як повідомлялось, днями китайська влада визначилася з вимогами до Ant Group Джека Ма, чиє найбільше в історії IPO було скасовано за особистою вказівкою Сі Цзіньпіна. Регулятори вимагають від Ма, щоб Ant Group зосередилася на своєму початковому платіжному бізнесі, а ризиковані напрямки споживчого кредитування та управління активами – «виправила» так, щоб вони відповідали правилам звичайного регулювання фінансових ринків.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло