НБУ в оновленій Стратегії валютних інтервенцій поставив завдання підтримувати достатні міжнародні резерви

НБУ в оновленій Стратегії валютних інтервенцій поставив завдання підтримувати достатні міжнародні резерви

Незмінними залишилися чотири способи валютних інтервенцій

НБУ в оновленій Стратегії валютних інтервенцій поставив завдання підтримувати достатні міжнародні резерви
Фото: bank.gov.ua

Національний банк України (НБУ) оновив Стратегію валютних інтервенцій у зв'язку із закінченням попередньої стратегії на 2016-2020 рр. і додав до нового документа завдання підтримувати достатні міжнародні резерви. Про це повідомила пресслужба центробанку.

Зазначається, що в оновленій стратегії також збережене завдання зі згладжування Нацбанком функціонування валютного ринку.

Крім цього, НБУ підтримуватиме трансмісії облікової ставки.

Також незмінними залишилися чотири ключові форми здійснення валютних інтервенцій, зокрема валютний аукціон, інтервенція за єдиним курсом, інтервенція за найкращим курсом та адресна інтервенція.

Водночас на додаток до традиційних умов проведення валютних інтервенцій ( «тод», «том» і «спот») Нацбанк врахував можливість застосування деривативів, що передбачено в Основних засадах грошово-кредитної політики на 2021 рік, затверджених рішенням Ради НБУ від 10 вересня 2020 №41-рд.

Регулятор наголосив, що деривативні фінансові інструменти можуть застосовуватися лише за умови, що це не призведе до розбалансування ситуації у відповідних сегментах ринку.

Відповідним документом також визначено п'ять принципів здійснення валютних інтервенцій на міжбанківському валютному ринку: відповідність режиму інфляційного таргетування та режиму плаваючого курсоутворення, мінімальна достатність використання валютних інтервенцій, конструктивна невизначеність параметрів і тактики проведення валютних інтервенцій для учасників валютного ринку, а також рівні умови участі суб'єктів ринку.

Раніше Mind писав, що попит на валюту зростає через погіршування очікувань населення й бізнесу та через збільшення готівки поза банками на 26,4% від початку поточного року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті