Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Британія схвалила угоду про відносини з ЄС після Brexit

Британія схвалила угоду про відносини з ЄС після Brexit

Попри те, що її ще має схвалити Європарламент, ЄС почне її застосовувати з 1 січня 2021 року

Британія схвалила угоду про відносини з ЄС після Brexit
фото www.flickr.com/photos/euronews/32830163073

Королева Великобританії Єлизавета II у ніч на 31 грудня, схвалила закон про ратифікацію угоди щодо подальших відносин Лондона і Брюсселя. Таким чином, як повідомляє DW, укладена минулого тижня угода набула у Сполученому Королівстві чинності.

«Доля цієї великої країни тепер надійно перебуває в наших руках. …31 грудня о 23:00 (за місцевим часом. – ред.) знаменуватиме новий початок в історії нашої країни та нові відносини з ЄС як його найближчої союзниці. Цей момент нарешті настав, і зараз час його використати», – заявив прем'єр-міністр Борис Джонсон.

Ця угода про торгівлю та співпрацю обсягом майже 1250 сторінок регулює економічні відносини між Лондоном та Брюсселем з 1 січня 2021 року – після завершення перехідного періоду, пов'язаного з Brexit. Також угода регулює низку інших питань, серед яких риболовля, співпраця у сферах енергетики, транспорту, юстиції та правоохоронних органів. Її ухвалення дозволяє уникнути запровадження мит та мінімізувати втрати, пов'язані з пристосуванням до нових умов.

Утім, на кордонах в майбутньому здійснюватиметься контроль, зокрема, щодо дотримання встановлених для товарів стандартів. Також зникає можливість вільного переїзду на постійне проживання громадян ЄС та Великобританії.

З боку ЄС угоду напередодні підписали голова ЄК Урсула фон дер Ляєн та президент Європейської Ради Шарль Мішель. Згодом підпис під договором поставив і Борис Джонсон.

Раніше угоду схвалили 27 країн-членів Європейського Союзу. Утім, оскільки домовленості було досягнуто лише минулого тижня, часу для необхідної ратифікації договору Європарламентом до кінця поточного року забракло. А тому в ЄС погодили тимчасове застосування угоди з 1 січня 2021 року.

Очікується, що Європарламент ратифікує угоду до лютого наступного року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті