Британський суд відмовив у США в екстрадиції Джуліана Ассанжа

Британський суд відмовив у США в екстрадиції Джуліана Ассанжа

Причина – стан здоров’я засновника WikiLeaks

Британський суд відмовив у США в екстрадиції Джуліана Ассанжа
Джуліан Ассанж
фото foter.com

Суд в Лондоні відмовив в екстрадиції до США засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа. Як повідомляє ВВС, суд прийняв відповідне рішення з огляду на «потенційні ризики його здоров’ю».

Попри те, що суд нарешті завершився, це рішення навряд чи буде остаточним – яка б сторона не виграла процес, інша подасть апеляцію.

Адвокати Ассанжа завжди говорили, що цей суд – тільки початок шляху в справі щодо екстрадиції Ассанжа. І та, і інша сторона в прагненні домогтися потрібного їм рішення можуть дійти до британського Верховного суду або до Європейського суду з прав людини.

Видання зазначає, що це рішення не означає, що вина Ассанжа доведена. В обов'язки лондонського суду не входило це питання: якщо екстрадиція все ж відбудеться, винен Ассанж чи ні, буде вирішувати суд в США.

Ассанж потрапив в заголовки міжнародних новин в 2010 році, коли WikiLeaks опублікував військове відео США, що показує атаку вертольотів Apache в Багдаді в 2007 році, в результаті якої загинуло близько десяти чоловік, включаючи двох співробітників агентства новин Reuters. Пізніше на сайті було опубліковано величезну кількість військових та дипломатичних документів США.

Його команда юристів в Лондоні стверджує, що звинувачення проти нього з боку США носять політичний характер і являють собою загрозу свободі преси. Захисники також заявили, що Ассанж може вчинити самогубство, якщо його відправлять до Сполучених Штатів, де йому загрожують роки в'язниці.

Як відомо, адвокати у березні намагались витягнути його з в’язниці під заставу, оскільки він, за їхніми словами, є вразливим до коронавірусу. Але суд відмовив, посилаючись на те, що чоловік може сховатись.

Юридичні муки Ассанжа в Великобританії тривають з 2010 року, коли він почав боротися зі спробою екстрадувати його до Швеції, щоб відповісти на питання про звинувачення в сексуальному насильстві.

У червні 2012 року, зіткнувшись з неминучою екстрадицією, він звернувся за притулком в посольство Еквадору.

11 квітня 2019 року поліція Великобританії заарештувала Джуліана Ассанжа в посольстві Еквадору. Поліцейські пред'явили ордер, виданий в червні 2012 року за неявку Ассанжа на судове засідання за повісткою. Південноамериканська держава, в диппредставництві якого ховався засновник WikiLeaks, позбавило його притулку, посилаючись на порушення міжнародних конвенцій.

1 травня суд в Лондоні засудив його до 50 тижнів позбавлення волі.

Як повідомлялось, у травні 2019 року прокуратура Швеції знову відкрила кримінальну справу стосовно творця WikiLeaks і запросила європейський ордер на його арешт.

У травні влада США висунула звинувачення по 17 новими пунктами засновнику порталу WikiLeaks Джуліану Ассанжу

В листопаді 2019 року прокуратура Швеції вирішила припинити розслідування кримінальної справи про зґвалтування і сексуальні домагання, порушеної проти Ассанжа.

У червні 2020 року  розширена колегія присяжних в США винесла другий обвинувальний висновок щодо засновника організації WikiLeaks Джуліана Ассанжа.  Його підозрюють «у одному з найбільших розкрадань секретної інформації в історії Сполучених Штатів». Йдеться про можливу змову австралійця з хакерами, які мають відношення до групи Anonymous.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло