Британський суд відмовив у США в екстрадиції Джуліана Ассанжа
Причина – стан здоров’я засновника WikiLeaks

Суд в Лондоні відмовив в екстрадиції до США засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа. Як повідомляє ВВС, суд прийняв відповідне рішення з огляду на «потенційні ризики його здоров’ю».
Попри те, що суд нарешті завершився, це рішення навряд чи буде остаточним – яка б сторона не виграла процес, інша подасть апеляцію.
Адвокати Ассанжа завжди говорили, що цей суд – тільки початок шляху в справі щодо екстрадиції Ассанжа. І та, і інша сторона в прагненні домогтися потрібного їм рішення можуть дійти до британського Верховного суду або до Європейського суду з прав людини.
Видання зазначає, що це рішення не означає, що вина Ассанжа доведена. В обов'язки лондонського суду не входило це питання: якщо екстрадиція все ж відбудеться, винен Ассанж чи ні, буде вирішувати суд в США.
Ассанж потрапив в заголовки міжнародних новин в 2010 році, коли WikiLeaks опублікував військове відео США, що показує атаку вертольотів Apache в Багдаді в 2007 році, в результаті якої загинуло близько десяти чоловік, включаючи двох співробітників агентства новин Reuters. Пізніше на сайті було опубліковано величезну кількість військових та дипломатичних документів США.
Його команда юристів в Лондоні стверджує, що звинувачення проти нього з боку США носять політичний характер і являють собою загрозу свободі преси. Захисники також заявили, що Ассанж може вчинити самогубство, якщо його відправлять до Сполучених Штатів, де йому загрожують роки в'язниці.
Як відомо, адвокати у березні намагались витягнути його з в’язниці під заставу, оскільки він, за їхніми словами, є вразливим до коронавірусу. Але суд відмовив, посилаючись на те, що чоловік може сховатись.
Юридичні муки Ассанжа в Великобританії тривають з 2010 року, коли він почав боротися зі спробою екстрадувати його до Швеції, щоб відповісти на питання про звинувачення в сексуальному насильстві.
У червні 2012 року, зіткнувшись з неминучою екстрадицією, він звернувся за притулком в посольство Еквадору.
11 квітня 2019 року поліція Великобританії заарештувала Джуліана Ассанжа в посольстві Еквадору. Поліцейські пред'явили ордер, виданий в червні 2012 року за неявку Ассанжа на судове засідання за повісткою. Південноамериканська держава, в диппредставництві якого ховався засновник WikiLeaks, позбавило його притулку, посилаючись на порушення міжнародних конвенцій.
1 травня суд в Лондоні засудив його до 50 тижнів позбавлення волі.
Як повідомлялось, у травні 2019 року прокуратура Швеції знову відкрила кримінальну справу стосовно творця WikiLeaks і запросила європейський ордер на його арешт.
У травні влада США висунула звинувачення по 17 новими пунктами засновнику порталу WikiLeaks Джуліану Ассанжу
В листопаді 2019 року прокуратура Швеції вирішила припинити розслідування кримінальної справи про зґвалтування і сексуальні домагання, порушеної проти Ассанжа.
У червні 2020 року розширена колегія присяжних в США винесла другий обвинувальний висновок щодо засновника організації WikiLeaks Джуліана Ассанжа. Його підозрюють «у одному з найбільших розкрадань секретної інформації в історії Сполучених Штатів». Йдеться про можливу змову австралійця з хакерами, які мають відношення до групи Anonymous.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].