Захворіло у світі
115,222,221
Померло у світі
2,560,965
Вилікувалось у світі
65,176,260
Захворіло в Україні
1,374,762
Померло в Україні
26,591
Вилікувалось в Україні
1,186,873
Референдуму про незалежність Шотландії в найближчі роки не буде – Джонсон

Референдуму про незалежність Шотландії в найближчі роки не буде – Джонсон

Такі стресові для нації події мають проводитися не частіше, ніж раз в покоління, вважає прем’єр

Референдуму про незалежність Шотландії в найближчі роки не буде – Джонсон
фото Shutterstock

Новий референдум про незалежність Шотландії може відбутися лише за життя наступного покоління, заявив у неділю прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон. Його заява з'явилася на тлі закликів лідера Шотландії провести нове голосування в зв'язку з Brexit.

«З власного досвіду я знаю, що референдуми в нашій країні – це не дуже веселий захід, – заявив Джонсон, виступаючи в програмі ВВС. – Вони не є помітною об'єднуючою силою в національному настрої і повинні проводитися не частіше, ніж раз в покоління».

У 2014 році на референдумі Шотландія проголосувала за те, щоб залишитися в складі Сполученого Королівства.

Лідер Шотландської національної партії Нікола Стерджен стверджує, що вихід Великобританії з ЄС, проти якого голосувала більшість шотландців, змінив правила гри.

Нещодавні опитування показали послідовну підтримку ідеї незалежності, яку підкріплюють суперечки Лондона і автономних урядів про боротьбу з пандемією коронавірусу.

«Всі ці уряди Сполученого Королівства надто довго вели Шотландію в неправильному напрямку, кульмінацією чого став Brexit. Не дивно, що так багато жителів Шотландії вирішили: досить», – йдеться в заяві Стерджен, розміщеному на сайті її партії в суботу.

«Ми не хотіли виходити, і ми сподіваємося незабаром знову приєднатися до вас як рівного партнера», – додала вона, звертаючись до ЄС.

Джонсон виключив проведення нового референдуму, але Стерджен, ймовірно, буде посилатися на наявний у неї мандат і чинитиме тиск на прем'єр-міністра, якщо її партія покаже гарні результати на майбутніх місцевих виборах.

Нагадаємо, Британія нарешті схвалила угоду про відносини з ЄС після Brexit, і хоча її ще має схвалити Європарламент, Євросоюз почне її застосовувати з січня 2021 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті