МОЗ заблокував роботу «Медзакупівель» – керівник підприємства

МОЗ заблокував роботу «Медзакупівель» – керівник підприємства

Міністерство не затвердило тимчасовий план використання бюджетних коштів на 2021 рік

МОЗ заблокував роботу «Медзакупівель» – керівник підприємства
Фото: facebook/Arsen Zhumadilov

Керівник державного підприємства «Медзакупівлі» Арсен Жумаділов заявив, що Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) з 1 січня заблокувало їхню діяльність, не затвердивши тимчасовий план використання бюджетних коштів на 2021 рік. Про це Жумаділов повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.

«Памʼятаю, як довго міністр Степанов затягував в 2020 році, не відкриваючи фінансування підприємства. Тоді він ризикував майбутніми закупівлями та майбутніми поставками. Лише професійна злагоджена робота підприємства протягом 2020 допомогла мінімізувати негативні наслідки […] І от зараз ми знову без фінансування. Тепер це не тільки питання закупівель цього року. Це також питання безперервності поставок та відвантажень ліків та засобів індивідуального захисту, встановлення медобладнання в опорних лікарнях країни», – наголосив він.

На сторінці підприємства у фейсбуці повідомляється, що через блокування вони не можуть приймати та розвозити ліки та медвироби, закуплені за державними програмами МОЗ. Зокрема, за такими напрямками як дитяча та доросла онкологія, ДЦП, розсіяний склероз, препарати для лікування дихальних розладів новонароджених. Також це стосується засобів індивідуального захисту і товарів, що закуплені для протидії коронавірусу.

Підприємство звернулося до МОЗ та Кабінету міністрів, наголосивши, що щоденне зволікання наражає на небезпеку пацієнтів та створює незручності постачальникам.

Нагадаємо: з 2020 року медичні закупівлі перейшли від міжнародних організацій до спеціально створеного держпідприємства – «Медичні закупівлі». Проте МОЗ відмовився погодити перший же проведений державним підприємством тендер. Більш того, міністерство самостійно провело закупівлю, заявивши, що державне підприємство з цим не впоралося.

Нагадаємо: «Медзакупівлі України» заощадили понад 1 млрд грн на централізованих закупівлях ліків у Prozorro.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті