За ініціативи Макрона відкрився масштабний One Planet Summit, присвячений екології
Найважливішим завданням світові лідери назвали збереження існуючих на планеті видів рослин і тварин

Президент Франції Еммануель Макрон 11 січня у понеділок відкрив саміт One Planet Summit, присвячений екологічним проблемам, передає RFI.
«Наше майбутнє, і майбутнє нашої планети залежить від того, що ми робимо зараз», – заявив президент Франції, відкриваючи саміт. Ця ініціатива Макрона втілилася в життя вже в четвертий раз, і знову зібрала світових лідерів для обговорення питань боротьби з глобальним потеплінням, зникненням біологічних видів, скороченням лісових площ та ін.
Саміт здебільшого проводився у форматі відеоконференції.
Макрон підкреслив, що досі «на міжнародному рівні» за останнє десятиліття жодне зобов'язання щодо захисту біорізноманіття не було виконано. «Нам потрібно подивитися цій невдачі в обличчя, щоб прискорити наші дії, з дуже конкретними речами і реалістичним подальшим їх виконанням», – сказав він.
На заході очікувано не було президента США Дональда Трампа – саме його рішення вивести США з Паризької кліматичної угоди, спонукало Еммануеля Макрона створити One Planet Summit, перше засідання якого пройшло в грудні 2017 року і зібрало лідерів і міністрів майже ста держав. Сьогодні за умов пандемії в засіданні взяли участь близько тридцяти лідерів.
Виступили: генсек ООН Антоніу Гутерріш, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, президент Світового банку Девід Малпасс, голова Європейського центробанку Крістін Лагард, глава ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейєсус, а також лідери багатьох держав – прем'єр Великобританії Борис Джонсон, канцлер Німеччини Ангела Меркель, глава канадського уряду Джастін Трюдо, прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте, прем'єр Іспанії Педро Санчес, прем'єр Нідерландів Марк Рютте, віце-прем'єр Держради КНР Хань Чжен, а також князь Монако Альбер II та принц Уельський Чарльз.
Вони взяли на себе зобов'язання з чотирьох тем конференції: «Захист наземних і морських екосистем»; «Розвиток агроекології»; «Збільшення фінансування на користь збереження біорізноманіття»; «Захист тропічних лісів, збереження видів та здоров'я людини».
У керівництві Франції сподіваються, що завдяки цьому форуму «вдасться об'єднати кліматичні проблеми і збереження екосистем», пояснило AFP джерело в Єлисейському палаці: тому що перед лицем епідемій і потепління (2020 рік став найспекотнішим в історії) «збереження біорізноманіття – це щось на зразок нашого колективного страхування життя».
Що стосується захисту екосистем, то Франція, Великобританія і Коста-Ріка мають перетворити 30% своєї території в охоронювані заповідні зони. Сама Франція має намір домогтися цього показника вже в наступному, 2022-му, році.
«One Planet Summit»-2021 створив коаліцію, спрямовану на те, щоб 30% державного фінансування кліматичних завдань виділялося на «рішення, засновані на користі природі» (наприклад, лісовідновлення).
The Great Green Wall is about much more than planting trees. See how it can both restore the biodiversity of the Sahel area and create economic opportunity for the people of this region. #Biodiversity #OnePlanetSummit pic.twitter.com/UYXL0vMMft
– One Planet Summit (@oneplanetsummit) January 11, 2021
На полях «One Planet Summit» відбувся інвестиційний форум, присвячений програмі Африканського Союзу «Велика зелена стіна». Вона спрямована на боротьбу з опустелюванням навколо Сахари і полягає у висадженні широкої лісосмуги по всій ширині Африканського континенту від заходу до сходу. Учасники цього форуму взяли зобов'язань на загальну суму приблизно $10 млрд доларів: створення 10 мільйонів робочих місць, відновлення 100 мільйонів гектарів виснажених земель в 11 країнах судано-сахельского регіону. Половину цієї суми зобов'язався виділити Всесвітній банк.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].