Захворіло у світі
114,461,199
Померло у світі
2,539,880
Вилікувалось у світі
64,675,787
Захворіло в Україні
1,357,470
Померло в Україні
26,212
Вилікувалось в Україні
1,176,918
Кулеба проти закупівлі російської вакцини від COVID навіть у разі доведення її ефективності

Кулеба проти закупівлі російської вакцини від COVID навіть у разі доведення її ефективності

Сам факт нав’язування Україні такої дискусії є ознакою її використання у гібридній війні проти нашої країни

Кулеба проти закупівлі російської вакцини від COVID навіть у разі доведення її ефективності
Фото: пресслужба МЗС

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба виступив би проти використання в Україні російської вакцини від COVID-19 навіть у разі доведення її ефективності, оскільки вже зараз Sputnik V є інструментом гібридної війни. Про це він заявив в етері телеканалу «1+1».

Дипломат зауважив, що сам факт нав’язування Україні такої дискусії є ознакою її використання у гібридній війні проти нашої країни.

«Остаточних результатів досліджень щодо «Спутника» немає, і це медичний показник. Але я хочу сказати, що тут є фактор набагато важливіший з точки зору інтересів Росії, ніж медичний, – це фактор пропагандистський, тому що нам нав’язують цю історію, що «вас усі кинули, а ми як братній народ стоїмо тут поруч і завжди готові допомогти»», – сказав Кулеба.

Очільник МЗС зазначив, що пропагандистські можливості Sputnik V «набагато перевищують його реальні можливості й ефективність», тому навіть у разі доведення ефективності російської вакцини він виступав би проти її закупівлі.

«Як член уряду я виступав би проти такого рішення, тому що Росія не дбає про здоров'я українців, вона дбає про нав'язування своїх пропагандистських штампів та ідеології шляхом постачання вакцини...», – акцентував міністр.

Раніше повідомлялося, що 6 січня харківська компанія «Біолік» подала заявку до Державного експертного центру на реєстрацію розробленої в Росії вакцини Sputnik V.

Очільник МОЗ Максим Степанов, коментуючи цей факт, 8 січня заявив, що навколо Sputnik V «багато політики».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті