Захворіло у світі
98,217,548
Померло у світі
2,108,378
Вилікувалось у світі
54,174,334
Захворіло в Україні
1,187,897
Померло в Україні
21,778
Вилікувалось в Україні
942,107
Перший водневий поїзд в Шотландії почне курсувати до кінця 2021 року

Перший водневий поїзд в Шотландії почне курсувати до кінця 2021 року

Шотландія взяла за мету декарбонізувати всі пасажирські залізничні перевезення до 2035 року

Перший водневий поїзд в Шотландії почне курсувати до кінця 2021 року
фото www.flickr.com/photos/hstconnor/5486891218

До кінця 2021 року в Шотландії повинен з'явитися перший поїзд, який працює на водні, завдяки новому проекту уряду Шотландії та групи інженерних компаній, що спеціалізуються на розробці водневих паливних елементів. Як повідомляє видання Lonely Planet, хоча про ініціативу щойно оголосили, очікується, що поїзд буде готовий вже через 10 місяців.

«Воднева тяга пропонує безпечну, надійну і без вуглецеву альтернативу залізничної мережі Шотландії, – заявив Бен Тодд, генеральний директор компанії Arcola Energy, якій доручено очолити проект. – Проект водневого поїзда – прекрасна можливість для лідерів галузі в водню, залізничному будівництві та безпеки співпрацювати з шотландськими постачальниками технологій для розробки готового до розгортання рішення».

Шотландія посіла тверду позицію щодо зміни клімату та працює над декарбонізацією всіх пасажирських залізничних перевезень в країні до 2035 року, що на п'ять років раніше встановленого Сполученим Королівством цільового терміну – 2040 року.

Подорожі на поїзді стають все більш популярним в Європі, оскільки мандрівники прагнуть зменшити свій вуглецевий слід. Нове дослідження показало, що в деяких випадках поїздки на поїзді по континенту є насправді швидше, ніж літаками.

Нагадаємо: минулого місяця Німеччина, Австрія, Швейцарія і Франція звернулися до ЄС з проханням підтримати розвиток мережі нічних поїздів зі спальними вагонами в Європі. Чотири країни запланували запустити сполучення між Віднем і Парижем до кінця 2021 року, а у 2023 році зв'язати Берлін з Парижем і Брюсселем. Також заплановано сполучення між Римом, Барселоною і Цюріхом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті