Захворіло у світі
98,782,736
Померло у світі
2,121,681
Вилікувалось у світі
54,482,189
Захворіло в Україні
1,191,812
Померло в Україні
21,861
Вилікувалось в Україні
947,514
Facebook видалив десятки акаунтів, які пов’язують із партією «Європейська солідарність»

Facebook видалив десятки акаунтів, які пов’язують із партією «Європейська солідарність»

А також з громадськими організаціями «Справа громад» й «Антикорупційний блокпост»

Facebook видалив десятки акаунтів, які пов’язують із партією «Європейська солідарність»
фото: pexels.com

У грудні 2020 року у Facebook та Instagram видалили десятки облікових записів, сторінок і груп, котрі пов’язують із партією «Європейська солідарність» та громадськими організаціями «Справа громад» й «Антикорупційний блокпост». Про це повідомляється у звіті компанії від 12 січня.

За даними Facebook, ці профілі були створені в Україні та орієнтовані на внутрішню аудиторію для «маніпулювання суспільною дискусією».

«Люди, які стоять за цією активністю, використовували фейкові акаунти, щоб створити фіктивних осіб, уникнути нашого контролю, модерувати сторінки та писати у групах, названих за містами в Україні», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, мережа розміщувала повідомлення українською та російською мовами про новини та політику в Україні, а також «схвальні коментарі про «Європейську солідарність», її кандидатів, громадську організацію «Справа громад» і про п’ятого президента Петра Порошенка та критику президента Володимира Зеленського».

«Вони також поширювали контент з офіційних сторінок політичних партій і політиків, ставили лайки і коментували під текстами інших людей, щоб показати, що вони більш популярні, ніж насправді... Частину цього контенту місцеві фактчекери оцінили як фальшиву», – вказується у звіті.

Окрім цього, Facebook видалила 12 мереж в Україні, Киргизстані, Казахстані, Бразилії, Аргентині, Пакистані, Індонезії та Марокко, спрямовані на аудиторії в межах цих країн. Ще п’ять – з Ірану, України, Франції, Марокко та Росії, вони мали на меті вплив на людей поза межами цих країн.

«Ці субʼєкти будуть продовжувати спроби обманювати й вводити людей в оману, зокрема змушувати певні точки зору виглядати такими, що більш широко підтримуються або критикуються, ніж насправді», – додали у Facebook.

Загалом через «скоординовану неавтентичну поведінку» було видалено 1 957 акаунтів у Facebook і 707 в Instagram, також видалено 156 сторінок та 727 груп.

Нагадаємо: у липні 2020 Facebook повідомив про видалення мережі акаунтів, сторінок у своїй соцмережі та в Instagram, які запідозрили в скоординованій неавтентичній поведінці. Частину з них пов’язують з агентством, яке надавало піар-послуги п’ятому президенту й чинному народному депутату Петру Порошенку напередодні другого туру президентських виборів.

Зокрема, було видалено 72 акаунти й 35 сторінок у Facebook, а також 13 акаунтів в Instagram. Зазначається, що мережа цих акаунтів і сторінок була особливо активною під час президентських і парламентських виборів 2019 року в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті