Минулого року лише 16% законів було прийнято голосами монобільшості

Минулого року лише 16% законів було прийнято голосами монобільшості

Всього за рік було прийнято 230 законів

Минулого року лише 16% законів було прийнято голосами монобільшості
фото: photo.unian.ua

Народні депутати від парламентської фракції «Слуга народу» минулого року забезпечили 226 голосів тільки за 16% ухвалених Верховною Радою законів. Про це повідомила громадська організація (ГО) «Комітет виборців України» (КВУ) на своїй сторінці у фейсбуці.

«Всього за рік було прийнято 230 законів.  Депутати «Слуги Народу», які мають права коаліції у ВР (Верховній Раді – ред.) IX скликання, забезпечили 226 голосів лише за 16% прийнятих законів. Так, 226 або більше депутатів монобільшості проголосували за 37 із 230 законів. Всі інші закони не були б прийняті без голосів інших фракцій та груп ВР», – йдеться у повідомленні.

Крім цього, зазначається, що більшість проєктів були ініційовані самими членами провладної команди: Президентом, урядом, народними депутатами монобільшості.

ГО вказує на те, що загалом показники голосувань монобільшості постійно знижуються, починаючи з початку роботи ВР IX скликання. Якщо у вересні 2019 року за прийняті закони в середньому голосували 231 народний депутат «Слуги Народу», то у вересні 2020 р. – 206 депутатів, а в грудні 2020 р. – 211 депутатів.

Минулого року лише 16% законів було прийнято голосами монобільшості

«Де факто «Слуга Народу» вже не здатна самостійно приймати закони. За рік в монобільшості залишилося 211 депутатів, які переважно натискають «за». Тоді як для прийняття закону необхідно як мінімум 226 голосів. Таким чином без депутатів інших фракцій та груп ВР монобільшість фактично є недієздатною», – заявив голова ВГО КВУ Олексій Кошель.

Кошель зазначає, що низькі показники роботи монобільшості пояснюються не лише загальним зменшенням відвідування Ради через коронавірус:

«Фактично під час кожного голосування в «Слузі Народу» є більше десятка депутатів, які або взагалі не голосують, або натискають «утримався» чи «проти». Тому, в першу чергу, це питання фракційної дисципліни та політичних розколів всередині політичної сили»

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло