Захворіло у світі
98,782,736
Померло у світі
2,121,681
Вилікувалось у світі
54,482,189
Захворіло в Україні
1,191,812
Померло в Україні
21,861
Вилікувалось в Україні
947,514
Кабмін ухвалив концепцію космічної програми України з обсягом бюджетного фінансування 15 млрд грн

Кабмін ухвалив концепцію космічної програми України з обсягом бюджетного фінансування 15 млрд грн

Документ укладений на 2021-2025

Кабмін ухвалив концепцію космічної програми України з обсягом бюджетного фінансування 15 млрд грн
Фото: pixabay.com

Кабінет Міністрів України схвалив концепцію Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки. Відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду в середу.

«Нарешті ситуація в галузі буде зрушена з мертвої точки, адже останні декілька років вона фактично була в замороженому стані, не розуміючи ні своїх пріоритетів, ні умов для розвитку. Наступний важливий і невідкладний крок – це ухвалення Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки», – прокоментував ухвалення цього рішення віцепрем'єр-міністр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський на своїй сторінці у фейсбуці.

Він зазначив, що ця концепція розроблена Мінстратегпромом разом із Державним космічним агентством. Її ціллю є розширення використання космічного потенціалу, посилення впливу на розвиток суспільства, забезпечення реалізації інтересів держави у сфері оборони та національної безпеки. Концепція також визначає ключові проблеми науково-технічного розвитку космічної діяльності, шляхи їх вирішення та очікувані результати.

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту концепції, орієнтовний обсяг фінансування для виконання програми становить приблизно 30 млрд грн, зокрема з держбюджету майже 15 млрд грн.

При цьому міністр фінансів Сергій Марченко під час ухвалення цього документа зробив зауваження, що реалізація цієї програми має виконуватися в рамках бюджетних призначень.

Очікується, що реалізація програми приведе до таких результатів:

- для громадян України буде поширено доступ до найсучасніших інформаційних технологій (систем дистанційного зондування Землі, систем координатно-часового та навігаційного забезпечення);

- буде забезпечено підвищення безпеки (шляхом використання космічної інформації для забезпечення національної безпеки у військовій, політичній, економічній, соціальній, екологічній, науково-технічній, інформаційній сферах);

- працівники космічної промисловості будуть забезпечені стабільними замовленнями, престижною та високооплачуваною роботою;

- працівники сільського, лісового господарства та інших галузей економіки отримають можливість раціонального землекористування з використанням космічних знімків;

- молодь отримає можливість зробити перші кроки в науці й техніці, встановити творчі зв'язки з однолітками з-за кордону в процесі реалізації науково-освітніх космічних проєктів.

Як повідомлялося раніше, Україна та Туреччина реалізують разом понад 30 оборонних проєктів. Одним із напрямків є освоєння космосу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті