Кабмін ухвалив концепцію космічної програми України з обсягом бюджетного фінансування 15 млрд грн
Документ укладений на 2021-2025

Кабінет Міністрів України схвалив концепцію Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки. Відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду в середу.
«Нарешті ситуація в галузі буде зрушена з мертвої точки, адже останні декілька років вона фактично була в замороженому стані, не розуміючи ні своїх пріоритетів, ні умов для розвитку. Наступний важливий і невідкладний крок – це ухвалення Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки», – прокоментував ухвалення цього рішення віцепрем'єр-міністр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський на своїй сторінці у фейсбуці.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Він зазначив, що ця концепція розроблена Мінстратегпромом разом із Державним космічним агентством. Її ціллю є розширення використання космічного потенціалу, посилення впливу на розвиток суспільства, забезпечення реалізації інтересів держави у сфері оборони та національної безпеки. Концепція також визначає ключові проблеми науково-технічного розвитку космічної діяльності, шляхи їх вирішення та очікувані результати.
Згідно з пояснювальною запискою до проєкту концепції, орієнтовний обсяг фінансування для виконання програми становить приблизно 30 млрд грн, зокрема з держбюджету майже 15 млрд грн.
При цьому міністр фінансів Сергій Марченко під час ухвалення цього документа зробив зауваження, що реалізація цієї програми має виконуватися в рамках бюджетних призначень.
Очікується, що реалізація програми приведе до таких результатів:
- для громадян України буде поширено доступ до найсучасніших інформаційних технологій (систем дистанційного зондування Землі, систем координатно-часового та навігаційного забезпечення);
- буде забезпечено підвищення безпеки (шляхом використання космічної інформації для забезпечення національної безпеки у військовій, політичній, економічній, соціальній, екологічній, науково-технічній, інформаційній сферах);
- працівники космічної промисловості будуть забезпечені стабільними замовленнями, престижною та високооплачуваною роботою;
- працівники сільського, лісового господарства та інших галузей економіки отримають можливість раціонального землекористування з використанням космічних знімків;
- молодь отримає можливість зробити перші кроки в науці й техніці, встановити творчі зв'язки з однолітками з-за кордону в процесі реалізації науково-освітніх космічних проєктів.
Як повідомлялося раніше, Україна та Туреччина реалізують разом понад 30 оборонних проєктів. Одним із напрямків є освоєння космосу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.