Захворіло у світі
115,222,221
Померло у світі
2,560,965
Вилікувалось у світі
65,176,260
Захворіло в Україні
1,374,762
Померло в Україні
26,591
Вилікувалось в Україні
1,186,873
В Ізраїлі розслідують можливу контрабанду COVID-вакцини до України

В Ізраїлі розслідують можливу контрабанду COVID-вакцини до України

Про результати розслідування стане відомо «найближчим часом»

В Ізраїлі розслідують можливу контрабанду COVID-вакцини до України
Фото: Maksim Goncharenok/Pexels

Ізраїльська поліція проводить розслідування щодо можливого незаконного постачання вакцини від коронавірусу до України. Про це повідомляє «Інтерфакс», посилаючись на коментар голови департаменту міжнародних відносин міністерства охорони здоров'я Ізраїлю Ашера Єшайху Салмона.

«Поліція проводить розслідування цієї історії, й наскільки мені відомо, наразі не встановлено, чи дійсно був випадок контрабанди вакцини з Ізраїлю до України. Переконаний, що розслідування буде проведене відповідним чином, і якщо такий випадок дійсно мав місце, винні будуть притягнуті до відповідальності. У нашому розумінні це дуже серйозний злочин», – сказав представник ізраїльського МОЗ.

Він висловив упевненість, що про результати розслідування стане відомо «найближчим часом».

Відповідаючи на запитання про те, чи вакцинація в країні проводиться на комерційній основі, Салмон наголосив, що в Ізраїлі щеплення роблять виключно за державний кошт.

«Ми вважаємо, що це не є етичним. Продаж вакцини є нелегітимним, вакцинація проводиться урядом, люди отримують щеплення безкоштовно», – сказав він.

За словами представника МОЗ, наразі в Ізраїлі щеплення зробили 2 млн людей (населення країни становить близько 9 млн), другу дозу вакцини отримали понад 100 000 громадян. Планується, що до кінця березня-середини квітня рівень вакцинації населення Ізраїлю досягне 70%.

Салмон наголосив, що кінцевою метою програми поетапної вакцинації є 100%-ве охоплення щепленням. Це стосується не лише громадян Ізраїлю, а й іноземців, які перебувають на території країни. За його словами, також є спроби громадян інших країн прибути в Ізраїль та зробити щеплення від коронавірусу.

Ашер Єшайху Салмон розповів, що для оптимізації використання вакцини в країні діє облік доз, використаних протягом дня.

Нагадаємо: віцеспікерка Ради розкритикувала уряд за провал із закупівлею вакцин від коронавірусу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті