Захворіло у світі
115,222,221
Померло у світі
2,560,965
Вилікувалось у світі
65,176,260
Захворіло в Україні
1,374,762
Померло в Україні
26,591
Вилікувалось в Україні
1,186,873
Російські та китайські вакцини проти COVID-19 викликають найбільше недовіри – опитування

Російські та китайські вакцини проти COVID-19 викликають найбільше недовіри – опитування

Найбільш прихильно до вакцинації проти COVID-19 ставляться британці та данці

Російські та китайські вакцини проти COVID-19 викликають найбільше недовіри – опитування
фото www.flickr.com/photos/nemours/50779725598

Більшість людей у всьому світі погодяться зробити собі щеплення проти COVID-19, але ставляться з більшою невірою до вакцин, зроблених в Китаї та Росії, ніж до препаратів, випущених в Німеччині або США. Про це свідчать дані міжнародного опитування проведеного компанією YouGov для Reuters.

Опитування пройшли 19 000 осіб по усьому світу.

Отримані дані свідчать про те, що британці і данці є найбільш схильними до вакцинації проти COVID-19, коли вона стане для них доступною, в той час, як французи і поляки з більшою ймовірністю будуть вагатися. У Великобританії 73% людей заявили, що згодні на щеплення, в Данії – 70%.

У США трохи менше половини опитаних заявили, що вони хотіли б отримати вакцину проти COVID-19, і ця цифра залишається в цілому стабільною з липня.

Більше третини опитаних в Польщі і майже половина у Франції – 37% і 48% відповідно – заявили, що відмовилися б від щеплення проти коронавірусу.

Опитування YouGov показало, що, хоча значні меншини в багатьох країнах заявили, що не робитимуть щеплення проти COVID-19 зараз, більшість з них заявили, що вважають за краще почекати і подивитися, чи безпечні ці препарати, і лише невелика кілька з них виявились переконаними противниками вакцинації.

У Франції, наприклад, частка населення, яка заявила, що відмовиться від вакцини, тому що вони «виступають проти вакцин в цілому», була найвищою – 9%.

У зв'язку з початком нарощування виробництва і доставки вакцини проти COVID-19 опитування YouGov також вивчило ставлення до обов'язкової вакцинації від COVID-19 – політиці, яка обговорюється деякими урядами, щоб спробувати вакцинувати якомога більше людей. Такий крок був найбільш популярний в Індії – 77%, Індонезії – 71% і Мексиці – 65%. Британці розділилися: 40% підтримали і 42% виступили проти, американці виступили проти цієї ідеї (46%).

Нагадаємо: вакцина проти COVID-19, розроблена китайською компанією Sinovac Biotech, в ході бразильських випробувань показала ефективність лише на 50,4%, що ледь відповідає пороговому значенню для схвалення регулюючих органів.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов наголосив, що наразі Україна чекає узагальнений звіт компанії, однак якщо її ефективність виявиться менше ніж 70%, українська сторона закуповувати її не буде.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті