Російські та китайські вакцини проти COVID-19 викликають найбільше недовіри – опитування
Найбільш прихильно до вакцинації проти COVID-19 ставляться британці та данці

Більшість людей у всьому світі погодяться зробити собі щеплення проти COVID-19, але ставляться з більшою невірою до вакцин, зроблених в Китаї та Росії, ніж до препаратів, випущених в Німеччині або США. Про це свідчать дані міжнародного опитування проведеного компанією YouGov для Reuters.
Опитування пройшли 19 000 осіб по усьому світу.
Отримані дані свідчать про те, що британці і данці є найбільш схильними до вакцинації проти COVID-19, коли вона стане для них доступною, в той час, як французи і поляки з більшою ймовірністю будуть вагатися. У Великобританії 73% людей заявили, що згодні на щеплення, в Данії – 70%.
У США трохи менше половини опитаних заявили, що вони хотіли б отримати вакцину проти COVID-19, і ця цифра залишається в цілому стабільною з липня.
Більше третини опитаних в Польщі і майже половина у Франції – 37% і 48% відповідно – заявили, що відмовилися б від щеплення проти коронавірусу.
Опитування YouGov показало, що, хоча значні меншини в багатьох країнах заявили, що не робитимуть щеплення проти COVID-19 зараз, більшість з них заявили, що вважають за краще почекати і подивитися, чи безпечні ці препарати, і лише невелика кілька з них виявились переконаними противниками вакцинації.
У Франції, наприклад, частка населення, яка заявила, що відмовиться від вакцини, тому що вони «виступають проти вакцин в цілому», була найвищою – 9%.
У зв'язку з початком нарощування виробництва і доставки вакцини проти COVID-19 опитування YouGov також вивчило ставлення до обов'язкової вакцинації від COVID-19 – політиці, яка обговорюється деякими урядами, щоб спробувати вакцинувати якомога більше людей. Такий крок був найбільш популярний в Індії – 77%, Індонезії – 71% і Мексиці – 65%. Британці розділилися: 40% підтримали і 42% виступили проти, американці виступили проти цієї ідеї (46%).
Нагадаємо: вакцина проти COVID-19, розроблена китайською компанією Sinovac Biotech, в ході бразильських випробувань показала ефективність лише на 50,4%, що ледь відповідає пороговому значенню для схвалення регулюючих органів.
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов наголосив, що наразі Україна чекає узагальнений звіт компанії, однак якщо її ефективність виявиться менше ніж 70%, українська сторона закуповувати її не буде.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].