Захворіло у світі
113,025,730
Померло у світі
2,507,803
Вилікувалось у світі
63,747,311
Захворіло в Україні
1,333,844
Померло в Україні
25,742
Вилікувалось в Україні
1,163,555
Уряд Нідерландів на чолі з Рютте пішов у відставку через скандал з виплатами на дітей

Уряд Нідерландів на чолі з Рютте пішов у відставку через скандал з виплатами на дітей

Нові вибори мають відбутися 17 березня

Уряд Нідерландів на чолі з Рютте пішов у відставку через скандал з виплатами на дітей
Марк Рютте
фото DR

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте і всі члени уряду пішли у відставку. Найближчим часом глава уряду направить королю Віллему-Александеру прохання про відставку, а потім проведе прес-конференцію.

Причиною відставки міністрів став скандал з дитячими виплатами, передає Euronews.

За даними видання Volkskrant, незважаючи на відставку уряду, намічені на березень вибори відбудуться в призначений день. Вони повинні пройти 17 березня.

Марк Рютте очолював уряд Нідердандів з 2010 року. З 2006 року він є лідером Народної партії за свободу і демократію.

У грудні минулого року нідерландські податкові органи звинуватили помилково понад 9000 сімей в шахрайстві з метою отримання виплат на дитину. Згодом виявилося, що мова йшла лише про надання ними неправильно заповнених довідок. Зокрема, на частині з них просто був відсутній підпис. Але багатьом сім'ям було наказано повернути гроші, отримані за кілька років (починаючи з 2012 року). Для багатьох сімей це вилилося в банкрутство, переїзд в інший будинок чи навіть розлучення.

Після прояснення ситуації двадцять сімей подали в суд на національний уряд, звинувативши його в халатності, а конкретних держслужбовців, депутатів і суддів – ще і в небажанні прийти на допомогу співвітчизникам, які опинилися в скрутному становищі.

Незважаючи на те, що кабінет міністрів приніс офіційні вибачення і розпорядився виділити потерпілим понад 500 млн євро (кожна сім'я отримала до 30 000 євро), скандал зам'яти не вдалося. Не допоміг і заклик прем'єр-міністра Марка Рютте не дозволити дестабілізувати ситуацію в країні на тлі і так непростої ситуації з пандемією коронавірусу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті