Захворіло у світі
117,164,167
Померло у світі
2,600,504
Вилікувалось у світі
66,375,679
Захворіло в Україні
1,410,061
Померло в Україні
27,204
Вилікувалось в Україні
1,199,229
Серед учасників штурму Капітолію були кваліфіковані військові і поліцейські - АР

Серед учасників штурму Капітолію були кваліфіковані військові і поліцейські - АР

Щонайменше 21 військовий збройних сил або правоохоронець брали участь у штурмі

Серед учасників штурму Капітолію були кваліфіковані військові і поліцейські - АР
фото Ahmed Gaber

Коли минулого тижня прихильники президента Дональда Трампа зібралися біля Капітолію і заспівали національний гімн, мармуровими сходами цілеспрямовано піднялася група чоловіків в оливково-сірих шоломах і бронежилетах, вони вишикувались в ряд, кожен тримав руки на комірі куртки особи, яка попереду.

Побудова, відома як «Ranger File», – це стандартна робоча позиція для бойової групи, яка «вибудовується», щоб прорватися у будівлю. Її миттєво впізнає будь-який американський солдат або морський піхотинець, котрі служили в Іраку і Афганістані.

Це була лякаюча ознака того, що багато хто в авангарді натовпу, який штурмував трон американської демократії, або пройшли військову підготовку, або були навчені тими, хто пройшов.

Огляд Associated Press публічних записів, повідомлень в соцмережах і відео показує, що принаймні 21 діючий або колишній член збройних сил або правоохоронних органів США брали участь у штурмі, більше десятка інших знаходяться під слідством.

AP проаналізувало сотні відео і фотографій зі штурму, на яких видно багато людей, змішаних з натовпом, які були одягнені в військове спорядження, в тому числі шоломи, форму.

У багатьох випадках ті, хто штурмував Капітолій, використовували такі ж, як і вполіції, тактику, бронежилети і технології, наприклад, радіогарнітуру.

Експерти з внутрішнього екстремізму роками попереджали про зусилля ультраправих бойовиків і груп прихильників переваги білої раси щодо радикалізації і вербування людей, які пройшли військову і правоохоронну підготовку. За їх словами, заколот 6 січня, в результаті якого загинули п'ятеро людей, реалізував ці побоювання.

«ІГІЛ і «Аль-Каїда» будуть пускати слину, побачивши когось із навчанням і досвідом американського військового офіцера, – сказав Майкл Герман, колишній агент ФБР і співробітник Центру юстиції Бреннана при Нью-Йоркському університеті. – Ці люди мають підготовку і можливості, які значно переважають те, що може зробити будь-яка іноземна терористична група».

Серед найбільш відомих – підполковник ВПС у відставці і нагороджений ветеран бойових дій з Техасу, який був заарештований після того, як був сфотографований в шоломі і бронежилеті на підлозі будівлі Сенату, з парою наручників із застібками-блискавкою.

Інший ветеран ВПС з Сан-Дієго був застрелений офіцером поліції Капітолію при спробі стрибнути через барикаду біля палати Представників. Відставний морський котик, один з найбільш елітних військових спецназівців, розмістив в Facebook відео, в якому схвалює вторгнення в «нашу будівлю, наш дім».

Два поліцейських з невеликого містечка Вірджинія, обидва колишні піхотинці, були арештовані ФБР після того, як розмістили власне селфі в Капітолії.

Також під пильною увагою знаходиться капітан діючої служби психологічної підтримки з Північної Кароліни, який організував три автобуси з людьми, які вирушили до Вашингтона на мітинг «Врятуйте Америку» в підтримку Трампа.

Хоча Пентагон відмовився дати оцінку того, скільки інших військовослужбовців, які перебувають на військовій службі, знаходяться під слідством, вище керівництво збройних сил випустило досить незвичайне попередження для всіх військовослужбовців про те, що право на свободу слова нікому не дає права здійснювати насильство.

Як повідомлялося, влада Нью-Йорка розриває всі контракти з The Trump Organization через штурм Капітолію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті