Захворіло у світі
114,461,199
Померло у світі
2,539,880
Вилікувалось у світі
64,675,787
Захворіло в Україні
1,357,470
Померло в Україні
26,212
Вилікувалось в Україні
1,176,918
Ford, Daimler і Audi скорочують виробництво у Німеччині через нестачу чіпів

Ford, Daimler і Audi скорочують виробництво у Німеччині через нестачу чіпів

В BMW заявили, що поки що нестача напівпровідників на концерні не позначилося

Ford, Daimler і Audi скорочують виробництво у Німеччині через нестачу чіпів
фото www.flickr.com/photos/autobahnadventures/6239688982

Ford Motor, Daimler і Audi оголосили про обмеження виробництва в Німеччині через глобальну нестачу напівпровідників.

Як повідомляє Automotive News, американський виробник Ford на місяць зупинить виробництво на своєму заводі в м.Саарлуіс через брак чіпів. На заводі випускається компактний Ford Focus. У компанії заявили, що виробництво Focus буде зупинено на заводі з 18 січня по 19 лютого.

«Коли ми відновимо виробництво, нашим пріоритетом будуть автомобілі, які вже були замовлені клієнтами», – йдеться в повідомленні автовиробника.

Audi скоротить робочий час своїх співробітників на заводах в Інгольштадті і Неккарзульмі з наступного тижня по 29 січня. Обмеження торкнуться виробництва моделей A4 і A5. Причина в «значному обмеженні поставок напівпровідників», повідомляє Audi.

Припинення виробництва не вплине на збірку моделей Q2 і A3 в Інгольштадті. За словами Audi, виробничі лінії A6, A7, A8, R8 і Audi e-tron GT в Неккарзульмі також не постраждали.

Окрім того, автовиробник тимчасово скоротить зміни на своєму заводі в Сан-Хосе-Чьяпа, Мексика, через брак автомобільних напівпровідників.

Водночас Daimler скорочує виробництво Mercedes через проблеми з поставками, але заявляє, що буде приділяти пріоритетну увагу виробництву електромобілів і автомобілів з високою маржею, таких як автомобілі S-класу. Компанія скоротить виробництво на своїх заводах з виробництва компактних автомобілів в Раштатті і Бремені.

В BMW заявили, що поки що нестача мікрочіпів на концерні не позначилося.

Видання зазначає, що виробники у нестачі чіпів частково обвинувачують самих автовиробників.

«Деякі клієнти зробили замовлення занадто пізно, що призвело до проблем з поставками в деяких областях, – сказав голландський виробник мікросхем NXP. – Для виробництва складних мікрочіпів і їх доставки потрібно три місяці або більше».

Виробники автомобілів скоротили замовлення на чіпи, коли навесні минулого року тимчасово закрили свої заводи. У міру відновлення галузі автовиробники знову шукають мікрочіпи для своєї продукції, але напівпровідникові компанії вже перевели деякі автомобільні компоненти на користь компаній-виробників побутової електроніки, таких як Apple і Samsung, які збільшують свої замовлення на чіпи.

Як повідомлялось, через дефіцит чіпів обмежити виробництво довелось і автовиробникам у США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті