У Харкові випробували вітчизняний іонно-плазмовий космічний двигун

У Харкові випробували вітчизняний іонно-плазмовий космічний двигун

Підприємство отримало замовлення від В'єтнаму на 100 таких двигунів

У Харкові випробували вітчизняний іонно-плазмовий космічний двигун
Фото: pixabay.com

Упродовж двох років Харківський машинобудівний завод «ФЕД» спільно з вченими Харківського авіаційного інституту створювали космічні іонно-плазмові двигуни, а наприкінці 2020 року провели випробовування. Про це в ефірі Суспільного розповів президент асоціації «Укравіапром» і директор заводу «ФЕД» Віктор Попов.

«Буквально наприкінці року ми провели випробовування. Я б сказав, що ми виготовили перший у світі український іонно-плазмовий двигун», – повідомив Попов.

За його словами, крім двигунів фахівці створили нову систему охолодження супутників: «Самі супутники вже перебувають на монтажному комплексі стартового майданчика».

Науковець розповів, що п'ять років працювали над створенням нової системи охолодження супутників, в тому числі й для міжпланетних перельотів за замовленням Міжнародного космічного агенства.

«Протягом цього тривалого часу ми відпрацювали не тільки конструкцію, а й технології, та вже здійснили комплектування двох супутників Європейського космічного агенства за замовленням американської компанії», – зазначив Попов.

За його словами, всі старти суворо розраховані: «Тож ми чекаємо на політ. Коли це все станеться, ми всюди напишемо «Харків у космосі! Знову у космосі!» До того ж у міжнародному космосі».

«Система охолодження «принципово нова. Вона буде розповсюджена і на охолодження Місячних модулів і так далі, тому є велика перспектива», – додав директор заводу «ФЕД».

За його словами, до створення систем залучені як українські, так й іноземні фахівці: «У нас тривають перемовини, ми обговорюємо умови контракту на 34 супутники».

«Створення двигунів та системи охолодження відкривають для Харкова вихід на світовий ринок. Не встигли ми закінчити два проєкти, як вже отримали пропозиції від Туреччини, Китаю, Німеччини», – відзначив Попов.

За його словами, також отримали від В’єтнаму замовлення на 100 іонно-плазмових двигунів.

Як повідомлялося раніше, Кабмін ухвалив концепцію космічної програми України з обсягом бюджетного фінансування 15 млрд грн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло