Захворіло у світі
113,025,730
Померло у світі
2,507,803
Вилікувалось у світі
63,747,311
Захворіло в Україні
1,333,844
Померло в Україні
25,742
Вилікувалось в Україні
1,163,555
Угорщина задумалась про введення санкцій проти соцмереж

Угорщина задумалась про введення санкцій проти соцмереж

Вони, на думку міністр юстиції Угорщини, систематично порушують свободу слова

Угорщина задумалась про введення санкцій проти соцмереж
фото pixabay.com

Міністр юстиції Угорщини Юдіт Варга підняла питання про можливість введення санкцій проти компаній, що займаються соціальними мережами, за те, що вона назвала «систематичними порушеннями» свободи слова.

Як повідомляє Reuters, міністр сказала, що вже цього тижня вона зустрінеться з угорським регулятором за конкуренцією, щоб обговорити можливі покарання за те, що вона назвала недобросовісною комерційною практикою. Окрім того, Варга має намір скликати засідання комітету країни по цифровій свободі.

Низка урядовців в країні неодноразово скаржилась на те, що вони назвали спробами соцмереж, включно з Facebook, обмежити консервативні погляди на своїх платформах. Агентство зазначає, що прем'єр-міністр Віктор Орбан перетворив державні засоби масової інформації Угорщини в «слухняний рупор», а його союзники тримають під контролем значну частину приватних ЗМІ.

«Shadowban» («тіньовий бан») означає дію провайдерів соціальних мереж таємно в політичних цілях, що обмежує видимість і доступ до нашого профілю користувача без нашого відома, – сказала Варга. – Щоб зменшити їх охоплення, Facebook також обмежує видимість християнських, консервативних і правих поглядів. У мене також є особистий досвід в цьому».

У Варги майже 120 000 підписників у Facebook, а в Орбана – понад 1 млн, що становить понад 10% населення Угорщини.

Прем'єр-міністр часто використовує Facebook, щоб оголошувати про рішення уряду з приводу COVID-19 або економічної політики.

Заява Варги з’явилась після того, як Польща також повідомила про впровадження можливих заходів проти великих технокомпаній. Польський союзник Орбана, правляча партія «Право і справедливість» (PiS), яка дотримується консервативної католицької соціальної програми, стверджує, що великі технологічні компанії здійснюють небезпечний рівень контролю над суспільними дебатами, піддаючи цензурі думки, що суперечать їх власному ліберальному світогляду.

Як повідомлялось, Туреччина ввела заборону на рекламу в Twitter, Periscope і Pinterest відповідно до нового закону про соціальні мережі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті