Захворіло у світі
113,025,730
Померло у світі
2,507,803
Вилікувалось у світі
63,747,311
Захворіло в Україні
1,333,844
Померло в Україні
25,742
Вилікувалось в Україні
1,163,555
Нацполіція допитала свідка, який оприлюднив записи КДБ Білорусі про Шеремета

Нацполіція допитала свідка, який оприлюднив записи КДБ Білорусі про Шеремета

Наразі поліцейські перевіряють отримані дані

Нацполіція допитала свідка, який оприлюднив записи КДБ Білорусі про Шеремета
Павло Шеремет
фото: RFE/RL

Слідчі Національної поліції України допитали колишнього співробітника спецслужб Білорусі Ігоря Макара, який оприлюднив записи розмов про вбивство Павла Шеремета. Про це повідомляється на сайті МВС.

«Для отримання додаткової інформації, яка допоможе вийти на слід замовників зухвалого вбивства Павла Шеремета у середмісті столиці України, слідчі Нацполіції допитали чоловіка, котрий передав для опублікування вищевказані аудіозаписи. Він має процесуальний статус свідка», – йдеться у повідомленні.

Представники національної поліції наголосили, що під час допиту свідок надав слідчим інформацію, котра може суттєво пришвидшити процес встановлення замовників та обставин підготовки підриву Павла Шеремета. Наразі поліцейські перевіряють отримані дані. Аудіозапис направлений на фоноскопічну експертизу.

Крім того, працівники Нацполіції підготували клопотання про надання міжнародної правової допомоги на проведення додаткових слідчих дій на території держав, пов’язаних з оприлюдненим аудіозаписом.

У інтерв'ю білоруській редакції «Радіо Свобода» він повідомив, що у розмові з поліцейськими надав значно більше інформації, аніж було оприлюднено в ЗМІ.

«На мій погляд, я привів достатньо підстав, щоб стверджувати, що білоруські спецслужби мають якесь відношення до наказу про вбивство Павла Шеремета. Я дав українській стороні набагато більше інформації, ніж опублікував в ЗМІ. Я не публікував це, тому що деяким людям загрожувала небезпека», – розповів Ігор Макар.

Нагадаємо: 4 січня опозиційна організація «Білоруський народний трибунал» і європейське видання EUobserver оприлюднили аудіозаписи, на яких начебто посадовці КДБ Білорусі обговорюють усунення політичних опонентів, зокрема журналіста Павла Шеремета. За даними журналістів, запис датований 11 квітня 2012 року, а розповсюдив його та надіслав для розслідування в Україну і Брюссель колишній співробітник білоруського спецназу Ігор Макар.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті