Перша німецька компанія вийшла з проекту «Північний потік 2»

Перша німецька компанія вийшла з проекту «Північний потік 2»

США наклали нові санкції на російський трубоукладач «Фортуна»

Перша німецька компанія вийшла з проекту «Північний потік 2»
фото Nord Stream 2

Німецький концерн Bilfinger SE вийшов з проекту будівництва трубопроводу «Північний потік-2», повідомляє газета Bild з посиланням на листи компанії. Концерн став першою компанією з ФРН, котра відмовилася від участі в проекті через ризик потрапити під дію санкцій США, передає Коммерсант.

У Bilfinger SE були кілька контрактів з компанією Nord Stream 2 AG, оператором «Північного потоку 2», в тому числі на розробку систем протиаварійного захисту і розподіленої системи управління.

За інформацією Bild, в грудні 2020 року концерн повідомив США, що має намір дотримуватися норм американського акту про захист енергетичної безпеки Європи (PEESA). Видання зазначає, що минулого тижня Bilfinger SE підтвердила намір розірвати контракти.

Німецький концерн повідомив Nord Stream 2 AG про рішення, проте «росіяни не відповіли на повідомлення», повідомляє Bild. Видання зазначає, що Bilfinger SE побоюється позову з боку Nord Stream 2.

19 січня США розширили санкції щодо «Північного потоку 2». Нові обмеження наклали на трубоукладач «Фортуна», який добудовує трубопровід, і його власника «КВТ-Рус».

До цього Bloomberg повідомляв, що в січні через ризик потрапити під санкції від участі в проекті відмовилися страхова компанія Zurich, фірма Ramboll і холдинг Det Norske Veritas Holding AS.

Добудова «Північного потоку-2» мала продовжитися 15 січня, проте в цей же день Nord Stream 2 AG повідомила, що відклала початок робіт.

Reuters повідомляв, що «Газпром»  попередив інвесторів про можливе припинення будівництва через політичний тиск. Пізніше представник «Газпрому» сказав, що компанія має намір добудовувати «Північний потік-2», незважаючи на тиск.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло