«Газпром» попередив про можливу зупинку або замороження проекту «Північний потік – 2»

«Газпром» попередив про можливу зупинку або замороження проекту «Північний потік – 2»

В такому випадку «Газпром» зіткнеться з фінансовими претензіями з боку підрядників

«Газпром» попередив про можливу зупинку або замороження проекту «Північний потік – 2»
фото Shutterstock

«Газпром» попередив, що проєкт «Північний потік – 2» може бути заморожений або повністю зупинений через політичний тиск. Про це повідомляє Reuters з посиланням на проспект розміщення євробондів російської компанії.

«При реалізації наших великих міжнародних проєктів, таких як газопровід «Північний потік – 2», ми зіштовхнулись і можемо продовжувати зіштовхуватися з ризиками, пов’язаними зі змінами політичної обстановки в різних регіонах, – зазначили в «Газпромі». – У виняткових обставинах, в тому числі у зв’язку з політичним тиском, такі зміни можуть призвести до призупинення або припинення проєкту».

В проспекті євробондів говориться, що в разі заморожування або зупинки «Північного потоку – 2» «Газпром» може зіткнутися з фінансовими претензіями з боку підрядників.

«Від нас можуть зажадати виплатити компенсацію, включаючи збитки, штрафи, збори за зупинку та інші платежі», – йдеться в документі.

Нагадаємо: проєкт вартістю $11 млрд було призупинено в кінці 2019 року, після того, як через санкції з нього вийшла основна трубоукладальна компанія Allseas. Російський «Газпром» вирішив добудовувати газопровід «Північний потік – 2» власними силами, після того, як через накладені США санкції його швейцарський підрядник зупинив роботу. На цей час з приблизно 2460 км газопроводу укладено понад 2300 км (тобто 94%). У грудні «Фортуна» побудувала 2,6 км магістралі «Північний потік – 2» у виключній економічній зоні

Німеччина, яка всіляко підтримує проєкт, який, за словами Москви, є чисто комерційним, потрапила під новий тиск з вимогою відмовитися від нього після того, як критик Кремля Олексій Навальний був арештований напередодні, незабаром після його повернення в Росію.

Як повідомлялось, днями швейцарська компанія Zurich Insurance Group вирішила перестати надавати страхові послуги в рамках проєкту газопроводу «Північний потік – 2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті