Захворіло у світі
114,461,199
Померло у світі
2,539,880
Вилікувалось у світі
64,675,787
Захворіло в Україні
1,357,470
Померло в Україні
26,212
Вилікувалось в Україні
1,176,918
Угорщина першою в ЄС схвалила російську вакцину проти COVID

Угорщина першою в ЄС схвалила російську вакцину проти COVID

Орбан змусив чиновників обійти ЄС в процесі затвердження вакцини «Спутнік V»

Угорщина першою в ЄС схвалила російську вакцину проти COVID
фото www.flickr.com/photos/30478819@N08/50717083006

Угорщина стала першою країною Європейського союзу, яка схвалила російську вакцину проти COVID-19. Як повідомляє Bloomberg, прем'єр-міністр країни Віктор Орбан пішов на ризик, щоб прискорити вихід країни з коронавірусної кризи.

Регулюючий орган Угорщини надав екстрений дозвіл на запуск російської вакцини «Спутнік V». Це рішення, як повідомляє видання, було прийнято під тиском Орбана з метою прискорити процес і обійти ЄС, який ще не дозволив використання цієї вакцини.

Хоча ЄС регулярно критикує Орбана за теплі відносини з президентом РФ Владіміром Путіним та керівництвом Комуністичної партії Китаю, він може бути тільки першим, а не єдиним західним лідером, який звернеться до альтернативних поставок зі сходу на тлі повільного розгортання західних вакцин.

Міністр закордонних справ Петер Сіярто прибуде в Москву в п'ятницю, 22 січня, де він може погодитися на закупівлю великої партії російської вакцини. Попри екстрений дозвіл, який розраховане на шість місяців з можливістю продовження ще на шість місяців, органи охорони здоров'я Угорщини зазначили, що масова вакцинація може відбутися тільки після її затвердження.

Угорщина також готова закупити понад мільйон доз у китайської Sinopharm протягом декількох днів після затвердження регулюючими органами, повідомив Орбан державним ЗМІ 15 січня.

Нагадаємо: дані міжнародного опитування проведеного компанією YouGov свідчать про те, що найбільшу недовіру у світі викликають вакцини російського та китайського виробництва.

У грудні китайська компанія Sinopharm оголосила, що одна з її вакцин проти COVID-19 ефективна в 79% випадків.

Pfizer заявила про ефективність у 95%, Moderna – 94,1%. Британська AstraZeneca оголосила, що вакцина, розроблена нею спільно з Оксфордським університетом, ефективна в 70% випадків.

29 грудня 2020 року у Білорусі почалася вакцинація від коронавірусу російською вакциною «Спутнік V». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті