Зеленський підписав законопроєкт, що дозволяє операторам ГТС, ПСГ та ГРМ купувати газ на біржі

Зеленський підписав законопроєкт, що дозволяє операторам ГТС, ПСГ та ГРМ купувати газ на біржі

Це дозволить забезпечити прозорість, вільний доступ до інформації та залучення великої кількості учасників – суб’єктів ринку природного газу

Зеленський підписав законопроєкт, що дозволяє операторам ГТС, ПСГ та ГРМ купувати газ на біржі
Фото: energepic.com/Pexels

Президент України Володимир Зеленський 21 січня підписав закон №3176, яким вносяться зміни в ЗУ «Про публічні закупівлі», що дозволить ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ), АТ «Укртрансгаз» (УТГ) та операторам ГРМ купувати природний газ на біржі. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Законом визначено, що газова біржа, що забезпечує функціонування та керування торговою платформою відповідно до цього Закону, повинна забезпечити виконання вимог, що встановлені, у тому числі Кодексом ГТС, до торгових платформ.

«Проєкт Закону України розроблено з метою вдосконалення чинного законодавства для створення можливостей для купівлі Оператором ГТС короткострокових стандартизованих продуктів газу на торговій платформі, тобто біржі. Це дозволить забезпечити прозорість, вільний доступ до інформації та залучення великої кількості учасників – суб’єктів ринку природного газу», – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Нагадаємо: Верховна Рада на пленарному засіданні 2 грудня прийняла у другому читанні та в цілому законопроєкт №3176. «За» відповідне рішення проголосували 300 народних депутатів, 18 – утримались, 29 – не голосували.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло