Eurohold купує бізнес чеської енергокомпанії CEZ Group в Болгарії

Eurohold купує бізнес чеської енергокомпанії CEZ Group в Болгарії

Після придбання болгарських активів CEZ Group холдинг Eurohold у довгостроковій перспективі зосередиться на розвитку двох основних напрямків бізнесу – страхуванні та енергетиці

Этот материал также доступен на русском языке
Eurohold купує бізнес чеської енергокомпанії CEZ Group в Болгарії

Комісія з регулювання енергетики та водопостачання Болгарії 19 січня видала дозвіл фінансово-страховому холдингу Eurohold Bulgaria на здійснення купівлі семи болгарських дочірніх компаній CEZ Group. Таким чином, Eurohold отримав всі необхідні дозволи від влади країни на придбання бізнесу чеської енергетичної компанії в Болгарії, повідомляє пресслужба компанії.

Загальна вартість угоди – 335 млн євро. Холдинг профінансує придбання за рахунок власного капіталу і позикових коштів, наданих провідними світовими інвестиційними банками. Eurohold проведе операцію через свою дочірню компанію Eastern European Electric Company B.V. (EEEC). Серед придбаних активів, зокрема:

  • 67% акцій найбільшого енергетичного підприємства CEZ Distribution Bulgaria та найбільшого постачальника електроенергії CEZ Electro Bulgaria;
  • 100% акцій найбільшого ліцензованого торговця електроенергією CEZ Trade Болгарія, а також CEZ Bulgaria, яка координує та керує всіма дочірніми підприємствами CEZ Group в Болгарії.

CEZ Group – один з найбільших експортерів електроенергії в Східній Європі. CEZ – найбільший постачальник енергії та дистриб'ютор електроенергії в Болгарії, який обслуговує майже 3 мільйони споживачів в найбільш густонаселеній південно-західній частині країни, разом зі столицею. У 2019 році загальна виручка та активи CEZ в Болгарії склали по 700 мільйонів євро. У компанії працює понад 3000 співробітників.

Після придбання болгарських активів CEZ Group холдинг Eurohold у довгостроковій перспективі зосередиться на розвитку двох основних напрямків бізнесу – страхуванні та енергетиці.

Показники загальних доходів та сукупних активів холдингу після розширення бізнесу перевищать 1,5 мільярда євро кожен. Компанії Eurohold обслуговуватимуть понад 7 мільйонів клієнтів у 10 країнах, а кількість співробітників зросте до 6000 осіб.

Придбання болгарського бізнесу CEZ Group зміцнить позиції Eurohold як найбільшої незалежної фінансової групи в Центральній та Східній Європі, а також у Південно-Східній Європі. В Україні Eurohold володіє двома страховими компаніями: Євроінс Україна та Європейське туристичне страхування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті