Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
«Укргазвидобування» виплатило Misen 2,8 млн євро судових витрат

«Укргазвидобування» виплатило Misen 2,8 млн євро судових витрат

Компанія також має виплатити компенсацію частки Misen у спільному майні, після чого воно перейде у власність «Укргазвидобування»

«Укргазвидобування» виплатило Misen 2,8 млн євро судових витрат
Фото: pixabay.com

Шведська компанія Misen Enterprises AB отримала компенсацію судових витрат від «Укргазвидобування», дочірнього підприємства НАК «Нафтогаз України», у розмірі близько 2,8 млн євро в арбітражному спорі про частку в майні спільної діяльності (СД) відповідно до постанови Верховного суду України від 14 січня 2021 року. Про це йдеться в повідомленні Misen на її сайті.

«Виплати щодо компенсації частки Misen Enterprises AB і ТОВ «Карпатигаз» у спільному майні, присуджене Складом арбітражу у справі SCC №V 2016/114, очікують розгляду українських судів», – зазначила шведська компанія.

Вона уточнила, що виплачена компенсація судових витрат складається з наступних сум: 2,7 млн євро; 344 420 шведських крон; $7 970 і 10 940 фунтів стерлінгів.

Згідно зі звітом групи «Нафтогаз» за перше півріччя 2020 року, за результатами рішення Арбітражного інституту торговельної палати Стокгольма група планує виплатити ТОВ «Карпатигаз» і Misen компенсацію за збільшення частки в майні СД у розмірі 1,796 млрд грн.

Як повідомлялося, «Укргазвидобування» восени 2015 року заявляло, що «Карпатигаз» і його акціонер Misen відмовляються виконувати зобов'язання у рамках СД. Пізніше, 15 липня 2016 року «Укргазвидобування» звернулося до Стокгольмського арбітражу з позовом про розірвання договору СД з «Карпатигазом» і Misen, а також про стягнення збитків.

Улітку 2018 року Арбітражний інститут торгової палати Стокгольма ухвалив часткове рішення (partial award) у справі. Суд встановив, що договір СД був порушений з боку Misen (не повністю внесено частку в СД – лише $3,9 млн з $12,5 млн) і з боку «Карпатигазу», який не поставив передбачені за договором вимірювальні станції.

Misen у кінці серпня 2020 року повідомила, що після винесеного 17 червня арбітражем другого часткового остаточного рішення «дочка» НАК «Укргазвидобування», Misen і «Карпатигаз» не змогли узгодити чисту вартість СД у відведені судом 60 днів. Відповідно, сторони запросили в арбітражу додаткові 30 днів і повинні були повернутися до суду до середини вересня цього року. Misen також зазначала, що спільно з «Карпатигаз» прагне забезпечити виконання арбітражних рішень в Україні для отримання компенсації.

Шведська компанія нагадала, що арбітражний суд знизив її частку в СД з 50% до 23,9%, а частку ТОВ «Карпатигаз» трохи збільшив – до 0,015% з 0,01%.

«Нафтогаз» після рішення арбітражу 17 червня повідомив, що суд задовольнив основні вимоги «Укргазвидобування» в суперечці й що все майно спільної діяльності має бути передано у власність «дочки» НАК, яка своєю чергою повинна виплатити суму компенсації «Карпатигаз» і Misen відповідно до перерозподілених часток у СД.

Водночас Misen заявила, що суд відкинув переважну більшість доводів «Укргазвидобування» про оцінку СД, визначивши її на базі амортизованої відновної вартості (DRC), і відхилив право на відшкодування збитків у разі нездатності Misen внести повний внесок за СД. Арбітраж також постановив, що право власності перейде «дочці» НАК тільки після виплати нею компенсації й зобов'язав «Укргазвидобування» оплатити більшу частину судових і арбітражних витрат, понесених Misen і «Карпатигаз» у рамках арбітражу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті