Захворіло у світі
114,461,199
Померло у світі
2,539,880
Вилікувалось у світі
64,675,787
Захворіло в Україні
1,357,470
Померло в Україні
26,212
Вилікувалось в Україні
1,176,918
План Навального – стати головним болем №1 для Путіна та надихнути росіян на активність – Bloomberg

План Навального – стати головним болем №1 для Путіна та надихнути росіян на активність – Bloomberg

Агентство дізналось, що Навальний може сумарно отримати 13,5 років позбавлення волі. Влада РФ розраховує, що протестний рух піде на спад, як тільки він опиниться у в'язниці

План Навального – стати головним болем №1 для Путіна та надихнути росіян на активність – Bloomberg
фото www.flickr.com/photos/144501326@N07/27046537067

Російська влада була переконана, що опозиційний лідер Олексій Навальний в РФ не повернеться. Як повідомляє Bloomberg, його попереджали, що по поверненню він одразу потрапить за ґрати, також погрожували новими розслідуваннями та справами, починаючи від крадіжки пожертвувань прихильників і закінчуючи роботою на розвідку США.

Навіть інші критики Кремля переконували 44-річного Навального, що повертатись з Німеччини, де він оговтувався після отруєння нервово-паралітичною речовиною «Новічок», в якому він сам та західні країни обвинуватили президента РФ Владіміра Путіна, занадто небезпечно.

Але Навальний, переконаний, що він може залишатися політичною силою тільки всередині країни, проігнорував їх поради.

Його драматичне повернення змусило Кремль зайняти оборонну позицію.

«План Навального дуже простий – стати головним болем Путіна №1 і своєю мужністю надихнути на політичну активність, – сказав Федір Крашенинников, політичний консультант, близький до критика Кремля. – Якби він вирішив не повертатися, для Путіна це була б перемога».

Прихильники кажуть, що стратегія може спрацювати, навіть якщо Навального посадять на роки, чого вони очікують. Головний опонент російського лідера робить ставку на те, що в цьому році він зможе вивести на вулиці досить прихильників, щоб показати, що їх не залякати. Водночас він розраховує, що Захід, який отримав нову енергію у зв'язку з інавгурацією президента США Джо Байдена, посилить тиск на Кремль ззовні.

За оцінками Bloomberg, Навальний сумарно може отримати 13,5 років в’язниці (3,5 роки на слуханні, що відбудеться 2 лютого, і ще одна справа наразі перебуває в роботі, яке може додати ще 10 років).

«Російська влада сподівається, що орієнтований на лідерство Навального протестний рух піде на спад, як тільки він опиниться у в'язниці», – пишуть автори статті.

Поки цього не сталося. Нове відео, яке Навальний і його команда опублікували на YouTube, демонструючи грандіозний палац на Чорному морі, який, як вони стверджують, належить Путіну, за перші два дні набрало понад 40 млн переглядів. Кремль називає твердження фільму помилковими.

«Вони спровокували абсолютно непотрібну кризу з серйозними внутрішніми і міжнародними наслідками, – сказав Гліб Павловський, політичний консультант, який працював в адміністрації президента на початку 2000-х років. – Кремль зараз грає на території Навального».

Активіст і його союзники сподіваються, що ця справа стане каталізатором суспільного невдоволення, яке загострюється на тлі 4-процентного зниження реальних доходів і карантину, пов'язаного з пандемією, в результаті чого рейтинги Путіна торік впали до рекордно низького рівня. Вони націлені на вересневі парламентські вибори як на шанс показати всім, що народ незадоволений владою.

Проведене минулої осені опитування показало, що 20% росіян схвалюють роботу Навального, попри незмінно негативне висвітлення його діяльності в державних ЗМІ. Половина громадян РФ відповіли, що його діяльність не схвалюють.

«Швидких кроків не буде, але розмивання режиму обов'язково прискориться, – сказав Крашенинников. – Ця стресова ситуація змусить Путіна і його оточення помилитися».

Між тим, видання наголошує, що критики Кремля протягом багатьох років передрікали крах підтримки Путіна, однак опитування показують, що вона залишається сильною.

Перше випробування для влади настане в суботу, 23 січня, коли союзники Навального планують мітинги в десятках міст.

Нагадаємо, у звʼязку з арештом російського опозиціонера Олексія Навального активісти в Росії готують масштабні мітинги по всій країні, однак влада не надає дозволів на проведення таких акцій протесту і називає їх незаконними.

Як повідомлялось, російський регулятор «Роскомнадзор» пообіцяв покарати шість соцмереж (TikTok, «ВКонтакте», Facebook, Twitter, Instagram і YouTube) за «притягнення неповнолітніх до участі в несанкціонованих масових заходах». Йдеться про агітацію щодо мітингу на підтримку опозиціонера Навального 23 січня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті