Німецькі експерти: закриття шкіл і дистанційне навчання обійдеться країні в 3,3 трлн євро

Німецькі експерти: закриття шкіл і дистанційне навчання обійдеться країні в 3,3 трлн євро

Закриття шкіл на 8 тижнів привело до того, що на випускних іспитах школярі показали недостатні знання

Німецькі експерти: закриття шкіл і дистанційне навчання обійдеться країні в 3,3 трлн євро
фото Shutterstock

Експерти німецького Інституту економічних досліджень спробували підрахувати, який негативний економічний ефект можуть мати для Німеччини тимчасове закриття шкіл і переведення школярів на дистанційне навчання під час пандемії, пише Коммерсант.

Негативний ефект пов'язаний з погіршенням освіти при подібному форматі. Як розповів газеті Handelsblatt економіст Ifo Людгер Вессманн, це може призвести до «величезного економічного збитку як для окремих школярів, так і для економіки в цілому», тому що «ніщо в економіці освіти не має настільки ґрунтовних підтверджень, як зв'язок між освітою і доходами».

У Ifo підрахували, що 18 тижнів закриття шкіл – 12 тижнів навесні 2020 року і 6 тижнів зараз – можуть коштувати німецькій економіці 3,3 трлн євро до кінця XXI століття.

За словами Вессманна, якщо школи залишаться закритими до кінця лютого, що цілком ймовірно через зростання заражень, це може призвести до зниження доходів нинішніх школярів протягом життя в середньому на 4,5%.

Якщо ж школи залишаться закритими до кінця березня, втрати німецької економіки загалом виростуть з 3,3 трлн євро до 4 трлн євро.

За словами Вессманна, в Нідерландах підрахували, що закриття шкіл на вісім тижнів привело до того, що на випускних іспитах школярі показали недостатні знання, рівноцінні втраті 20% навчального року, тобто тим самим восьми тижнів.

Експерти зазначає, що в Нідерландах дистанційне навчання було налагоджено краще, ніж в Німеччині, так що в Німеччині втрати виявляться більш істотними. Крім того, за його словами, під час дистанційного навчання школярі з неблагополучних сімей відстають за програмою особливо сильно, в той час як діти з сімей з вищою освітою у батьків демонструють набагато менше відставання або взагалі не відстають.

Сергій Шкарлет про перебіг навчального року в Україні в карантинний період – у матеріалі «Post factum: скільки шкіл зараз працює дистанційно та коли вчителям підвищать зарплату».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло