Захворіло у світі
113,459,829
Померло у світі
2,518,393
Вилікувалось у світі
64,026,286
Захворіло в Україні
1,342,016
Померло в Україні
25,893
Вилікувалось в Україні
1,168,321
Вчені пов’язали виникнення пандемії коронавірусу з масштабними вирубками лісів

Вчені пов’язали виникнення пандемії коронавірусу з масштабними вирубками лісів

Це веде до того, що все більша кількість диких тварин контактує з людиною і с/г худобою

Вчені пов’язали виникнення пандемії коронавірусу з масштабними вирубками лісів
фото DR

COVID-19 – далеко не остання пандемія, з якою зіткнулося людство. Попереду нас можуть чекати інші подібні вірусні пандемії – в тому випадку, якщо люди не змінять свого ставлення до природи. Про це йдеться в статті National Geographic, написаній групою вчених, що працюють на Міжурядовій науково-політичній платформі з біорізноманіття та екосистемних послуг (IPBES), пише openforest.org.ua.

Головною причиною пандемії вчені вважають вирубку лісів. Суть проблеми в тому, що скорочення середовища існування диких тварин робить людину дуже вразливою для нових хвороб, пов’язаних з руйнуванням екосистем.

Без нових стратегій, спрямованих на вироблення превентивних заходів, пандемії будуть виникати набагато частіше, вбиваючи все більше і більше людей і все більше руйнуючи світову економіку.

У статті підкреслюється, що так звані зоонозні захворювання (тобто що передаються людині від тварин), куди відносяться COVID-19, ВІЛ, грип, Зика, Ебола, виникають з мікробів, які живуть в диких тваринах і які можуть передатися людині.

Такими типовими переносниками інфекції є, наприклад, кажани, гризуни, примати і птиці. За оцінками вчених, птахи та ссавці можуть приховувати в собі понад 1,5 млн маловідомих вірусів, і приблизно половина з них здатна інфікувати людей.

На думку вчених, кількість пандемій зростає не випадково – все це безпосередньо пов'язано з людською діяльністю, що руйнує навколишнє середовище. В результаті відбуваються більш тісні контакти з представниками дикої природи, вирваними зі звичних місць проживання.

При цьому головну роль відіграють лісові масиви з найбільшим біорізноманіттям, оскільки, чим вище біорізноманіття, тим більше можливостей для переносників інфекції. Серйозну небезпеку становить вирубка лісів Амазонії. Таке відбувається систематично в ході господарської діяльності.

Ліс найчастіше вирубують, щоб розчистити місце для випасу худоби. І в даному випадку саме домашня худоба може виступити в ролі посередника між інфікованими дикими тваринами і людьми, які взаємодіють з худобою.

Крім того, в звіті стверджується, що руйнування звичного середовища проживання диких тварин призводить до їх переміщення на нові території. Такими територіями цілком можуть стати населені пункти, де тварини у великих кількостях почнуть шукати собі притулку. Приблизно так себе ведуть кажани, птиці та гризуни.

Але є й хороші новини. Нагадаємо, вчені винайшли спосіб робити штучну деревину і вирощувати меблі безпосередньо з клітин, узятих з рослин – це означає, що ліси вирубувати не потрібно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті