Захворіло у світі
114,759,938
Померло у світі
2,549,457
Вилікувалось у світі
64,908,996
Захворіло в Україні
1,364,705
Померло в Україні
26,397
Вилікувалось в Україні
1,182,036
Мексика оштрафує низку світових банків за маніпулювання ринками облігацій

Мексика оштрафує низку світових банків за маніпулювання ринками облігацій

Bloomberg припускає, що, скоріше всього, антимонопольна комісія оштрафує Barclays, Bank of America, Deutsche Bank, JPMorgan та інші

Мексика оштрафує низку світових банків за маніпулювання ринками облігацій
фото Shutterstock

Антимонопольна комісія Мексики планує оштрафувати кілька глобальних банків і індивідуальних трейдерів після того, як дійшла висновку, що на початку минулого десятиліття вони змовилися маніпулювати цінами на облігації в песо. Як повідомляє Bloomberg, рішення було прийнято 14 січня і має бути оголошено найближчими днями.

Поки не ясно, які саме компанії і приватні особи будуть оштрафовані. Слідчий орган комісії виявив докази змови мексиканських підрозділів Barclays, Bank of America, Banco Bilbao Vizcaya Argentaria, Deutsche Bank і JPMorgan Chase & Co, а також Banco Santander Mexico і місцевого підрозділу Citigroup Citibanamex. Агентство зазначає, що, скоріше всього, цей захід вплине на них.

Згідно з мексиканським законодавством, банки можуть бути оштрафовані на 10% від доходу їх місцевих підрозділів, але поки не ясно, чи всі будуть оштрафовані і скільки саме вони будуть платити. Згідно із записами на сайті антимонопольної комісії, у справі також дали свідчення одинадцять діючих і колишніх трейдерів.

Рішення мексиканської антимонопольної комісії займає близько 2000 сторінок. Це стало результатом розпочатого у 2016 році розслідування, в ході якого була вивчена діяльність банків і трейдерів 10 років тому.

Торік Barclays і JPMorgan погодилися виплатити загалом $20,7 млн для врегулювання судових позовів в Нью-Йорку, оскільки їх мексиканські філії вступили в змову з іншими банками з метою продажу мексиканських облігацій за завищеними цінами пенсійним фондам США. Американський суддя пізніше відхилив звинувачення на адресу інших банків, заявивши, що він не володіє юрисдикцією для ймовірних маніпуляцій в Мексиці.

Регулюючий орган з цінних паперів та банків в Мексиці провів власне розслідування і в кінці 2018 року оштрафував шість глобальних банків і трейдерів на загальну суму трохи більше ніж $1 млн за маніпулювання обсягом торгівлі облігаціями.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті