Захворіло у світі
114,099,454
Померло у світі
2,531,489
Вилікувалось у світі
64,442,231
Захворіло в Україні
1,352,134
Померло в Україні
26,050
Вилікувалось в Україні
1,171,724
Італійський суд, що виправдав Марківа, підтвердив відповідальність України у нападі на цивільних

Італійський суд, що виправдав Марківа, підтвердив відповідальність України у нападі на цивільних

Суд заявив про «умисний і цілеспрямований напад на групу іноземних репортерів» з боку українських сил

Італійський суд, що виправдав Марківа, підтвердив відповідальність України у нападі на цивільних
Фото: pixabay.com

Апеляційний суд присяжних Мілану в рішенні про виправдання нацгвардійця Віталія Марківа зазначив про відсутність причетності українця до смерті італійського фотографа на Донбасі у 2014 році. Однак суд підтвердив відповідальність українських військ за «атаку на журналістів». Про це пише «Радіо Свобода» з посиланням на мотиваційну частину вердикту суду.

Зокрема, судді другої інстанції підтвердили висновки колег у першій інстанції про «умисний і цілеспрямований напад на групу іноземних репортерів» з боку українських сил, розташованих на горі Карачун.

Так, суд другої інстанції вважає, що командування Збройних сил України видало неправомірний наказ своїм підлеглим і порушило міжнародну конвенцію про захист цивільних на війні: «Атака на Миронова, Ругелона та Роккеллі відбулася за відсутності будь-якої провокації або наступу з їхнього боку та з боку проросійських сил».

Нагадаємо, сторона захисту стверджувала, що італійський фотограф Андреа Роккеллі та російський перекладач Андрій Миронов загинули через перехресний вогонь під час бойових дій, і неможливо було встановити, внаслідок пострілів якої сторони конфлікту їх було вбито. До того ж захист наполягав, що журналісти перебували в зоні війни без розпізнавальних знаків. Однак прокурори вважали це умисним вбивством.

Як пише Радіо Свобода, висновки суддів ґрунтуються здебільшого на свідченнях очевидців інциденту Вільяма Ругелона й таксиста Євгена Кошмана, а також свідченнях усіх італійських журналістів, які виступали на процесі в Павії від обвинувачення. Їх судді визнали правдивими.

Водночас свідчення від сторони захисту ㅡ п’ятьох командирів Національної гвардії та чотирьох військовослужбовців ㅡ визнали недостовірними й непридатними для відтворення фактів. На думку присяжних, українських військових варто було заслухати як підозрюваних, а не свідків.

Окрім цього, суд відхилив прохання захисту долучити нові докази на стадії апеляції та назвав це «непотрібним, запізнілим і недоречним» для реконструкції фактів.

Нагадаємо, 3 листопада апеляційний суд у Мілані виправдав Віталія Марківа. До того суд першої інстанції засудив його до 24 років тюрми за нібито причетність до загибелі італійського журналіста на Донбасі. Марків, який має громадянство України та Італії, перебував за ґратами з 30 червня 2017 року, коли його заарештували в аеропорту Болоньї.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті