Захворіло у світі
113,025,730
Померло у світі
2,507,803
Вилікувалось у світі
63,747,311
Захворіло в Україні
1,333,844
Померло в Україні
25,742
Вилікувалось в Україні
1,163,555
Бути чи не бути: міністри ЄС обговорять чи вводити нові санкції проти РФ через Навального

Бути чи не бути: міністри ЄС обговорять чи вводити нові санкції проти РФ через Навального

За санкції вже виступили Литва, Латвія, Естонія, Італія та Румунія

Бути чи не бути: міністри ЄС обговорять чи вводити нові санкції проти РФ через Навального
фото www.flickr.com/photos/euronews/35421994216

У Брюсселі розпочалося перше в цьому році засідання міністрів закордонних справ ЄС. У центрі уваги – ситуація з російським опозиціонером Олексієм Навальним.

Як повідомляє Reuters, Європейський Союз розгляне нові санкції проти РФ після того, як в суботу по всій Росії були заарештовані понад 3000 осіб з вимогою звільнити критика Навального.

Міністр закордонних справ Литви, який прибув до Брюсселя на зустріч з 27 провідними дипломатами блоку, сказав, що «в Росії видно зміни», які блок повинен підтримати, особливо після затримання Навального, коли він повернувся в Росію з Німеччини.

«ЄС повинен дати дуже чіткий і рішучий сигнал про те, що це неприйнятно», – сказав Габріеліус Ландсбергіс та закликав до введення додаткових санкцій проти РФ.

Латвія і Естонія також підтримують введення додаткових санкцій ЄС щодо громадян Росії, а міністр закордонних справ Італії заявив, що Рим готовий підтримати нові заборони на поїздки і заморожування активів. Румунія публічно підтримала санкції в понеділок.

Міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас зажадав негайного звільнення протестувальників, але не дав подальших коментарів.

Німеччина і Франція, основні держави ЄС, гратимуть центральну роль в ухваленні рішення про те, чи буде блок продовжувати каральні заходи проти Росії, великого експортера нафти і газу в блок. Агентство додає, що детальний список імен тих, проти кого потенційно будуть введені санкції сьогодні навряд чи з’явиться.

Нагадаємо: ЄС вже ввів економічні санкції щодо російського енергетичного, фінансового та збройового секторів у зв'язку з анексією Криму у 2014 році і ввів санкції щодо російських чиновників, близьких до президента Владіміра Путіна, у відповідь на отруєння Навального в серпні.

Як повідомлялося, 23 січня в десятках російських міст відбулися акції на підтримку затриманого раніше Олексія Навального. Під час акцій поліція затримала понад дві тисячі учасників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті