1000 найбагатших компенсують збитки від Covid-19 за 9 місяців, а в бідних на це піде 10 років – дослідження

1000 найбагатших компенсують збитки від Covid-19 за 9 місяців, а в бідних на це піде 10 років – дослідження

Сукупного багатства кількох мільярдерів достатньо, щоб заплатити за вакцину від Covid-19 для всіх людей світу

1000 найбагатших компенсують збитки від Covid-19 за 9 місяців, а в бідних на це піде 10 років – дослідження
фото Shutterstock

За оцінками глобальної благодійної організації Oxfam, 1000 найбагатших людей планети відшкодують свої збитки, спричинені пандемією коронавірусу, протягом дев'яти місяців, але для відновлення статків найбідніших людей може знадобитися більше десяти років, пише CNBC з посиланням на сайт Давоського форуму, де опубліковано дослідження.

У звіті під назвою «Вірус нерівності» Oxfam зазначила, що «сукупне багатство 10 найбагатших людей світу з початку пандемії збільшилося на півтрильйона доларів – цього більш ніж достатньо, щоб заплатити за вакцину від Covid-19 для всіх людей світу і переконатися, що пандемія нікого не доведе до злиднів».

У той же час пандемія «призвела до найсерйознішої кризи у сфері зайнятості за більш ніж 90 років, оскільки сотні мільйонів людей зараз частково або зовсім без роботи», – йдеться в звіті.

Oxfam зазначає, що найбільше від пандемії постраждали бідні прошарки суспільства, жінки і етнічні меншини.

«Бідні, жінки і маргінальні расові та етнічні групи несуть основний тягар цієї кризи. Вони з більшою ймовірністю зіткнуться з бідністю, з більшою ймовірністю будуть голодувати і не отримають належної медичної допомоги», – заявила Габріела Бучер, виконавчий директор Oxfam International.

«Статки мільярдерів, однак, відновилися в міру відновлення фондових ринків, незважаючи на триваючий спад в економіці. Їх сукупні статки в грудні 2020 року склали $11,95 трлн, що еквівалентно всім витратам урядів країн Великої двадцятки на відновлення після COVID-19».

Також є побоювання з приводу нерівномірного впровадження вакцин проти коронавірусу. Минулого тижня генеральний директор ВООЗ заявив, що світ знаходиться на межі «катастрофічного морального провалу» через те, як багатші країни конфіскували більшу частину наявних запасів вакцини.

Більше про звіт щодо зростання масштабів нерівності на тлі пандемії коронавірусу – в матеріалі «Давос-2021: Економіка і суспільство заражені вірусом нерівності, таким же смертоносним, як COVID-19».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті