Поточні криптовалюти довго не існуватимуть – головний керуючий Банку Англії

Поточні криптовалюти довго не існуватимуть – головний керуючий Банку Англії

Банк Англії розглядає можливість випуску власної цифрової валюти

Поточні криптовалюти довго не існуватимуть – головний керуючий Банку Англії
фото Shutterstock

Жодна з існуючих криптовалют не має структури, яка дозволила б їй працювати платіжним засобом протягом тривалого часу. Про це заявив головний керуючий Банку Англії Ендрю Бейлі на онлайн-форумі, організованому Всесвітнім економічним форумом у Давосі, передає Reuters.

«Чи є в них стійкий дизайн, управління і механізми, характерні для міцної, довготривалої цифрової валюти? Ні, чесно кажучи, я не думаю, що криптовалюта в тому вигляді, в якому вона зараз є, існуватиме довго», – сказав він.

Біткойн, найвідоміша криптовалюта, 8 січня досяг рекордного максимуму в $42 000, а минулого тижня впав до $28 800.

«Все питання в людях – вони хочуть бути впевнені, що їх платежі будуть здійснюватися в чомусь зі стабільною вартістю, зрештою банк працює з тим, що ми називаємо фіатною валютою, яка пов'язана з державою», – сказав Бейлі.

При цьому Банк Англії, як і Європейський центральний банк, розглядає можливість випуску власної цифрової валюти. Це дозволить людям здійснювати електронні платежі в фунтах стерлінгів без участі банків, як це зараз відбувається з банкнотами, і теоретично допоможе уникнути волатильності, що робить біткойн непрактичним для торгівлі.

Бейлі сказав, що конфіденційність, ймовірно, буде гаряче обговорюватися.

Також Бейлі наголосив, що головне питання щодо криптовалют, яке виходить на перший план, – це рівень конфіденційності при взаємодії з цифровими валютами, і воно ще буде «гаряче обговорюватися».

Як писав Bloomberg, несподіване падіння біткойна вчергове підірвало довіру до криптовалют.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті