Захворіло у світі
116,872,436
Померло у світі
2,593,931
Вилікувалось у світі
66,149,832
Захворіло в Україні
1,406,800
Померло в Україні
27,128
Вилікувалось в Україні
1,198,254
Президент ПАР у Давосі: Багаті країни мають припинити забирати собі всю вакцину

Президент ПАР у Давосі: Багаті країни мають припинити забирати собі всю вакцину

Деякі з країн придбали вакцин в чотири рази більше, ніж потрібно їх населенню

Президент ПАР у Давосі: Багаті країни мають припинити забирати собі всю вакцину
Сиріл Рамафоса, президент ПАР

Президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса закликав багаті країни не забирати собі всю вакцину проти COVID-19, додавши свій голос до закликів більш рівномірно поширювати вакцину по світу, передає Reuters.

Поки Африка щосили намагається отримати достатню кількість вакцин, щоб почати загальнонаціональну вакцинацію свого 1,3-мільярдного населення, тим часом запасні дози вакцини, які замовили багатші країни, обчислюються сотнями мільйонів, за даними міжнародного альянсу з вакцин.

Рамафоса, голова міжнародного Африканського союзу, в чиїй країні зареєстровано майже половину смертей від коронавірусу на континенті, сказав, що країни, які накопичили достатню кількість доз, мають віддати їх  іншим.

«Багаті країни світу отримали велику кількість доз, – сказав він по відеозвʼязку на Всесвітньому економічному форумі. – Деякі навіть придбали в чотири рази більше, ніж потрібно їх населенню».

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус минулого тижня охарактеризував цей нерівний розподіл як «катастрофічний моральний провал».

Африканський союз в цьому місяці забезпечив континенту 270 млн щеплень на додачу до 600 млн доз у рамках схеми поширення вакцини за програмою COVAX від ВООЗ.

Очікується, що ці дози з'являться в продажу в цьому році, але вони досі не надійшли, в той час як деякі країни Європи, Азії та Америки активно проводять програми вакцинації.

Великобританія для свого 67-мільйонного населення замовила 367 млн доз семи різних вакцин – деякі з них уже схвалені, а деякі ні, у той час як Євросоюз забронював майже 2,3 млрд доз для свого населення в 450 млн чоловік.

Відповідаючи на питання Рамафоси, міністр охорони здоров'я Великобританії Метт Хенкок сказав, що його робота полягає в захисті британського народу.

Генеральний директор програми з поширення вакцин Gavi Сет Берклі підрахував, що більш багаті країни замовили понад 800 млн надлишкових доз і мали можливість отримати ще 1,4 млрд.

«Цифри дійсно вражають... Люди не знали, які вакцини спрацюють, чи будуть працювати будь-які з них, тому вони завдали кілька ударів по воротах», – сказав Берклі.

Він сказав, що COVAX готовий отримати пожертви надлишків доз, купити їх або зайняти місце в черзі на виробництво нової вакцини.

У ПАР, яка як країна з доходом вище середнього повинна самостійно фінансувати свою участь в COVAX, зареєстровано понад 1,4 млн випадків COVID-19 і 41 000 смертей з більш ніж 3,4 млн випадків і 86 000 смертей на континенті.

У січні і лютому країна планує отримати 1,5 млн доз вакцини AstraZeneca/Оксфордського університету, виробленої в Індії.

Нагадаємо, раніше цього дня в Давосі міністр фінансів Саудівської Аравії заявив, що його країна буде постачати вакцини в бідні країни, в т.ч. Ємен і країни Африки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті