Захворіло у світі
114,099,454
Померло у світі
2,531,489
Вилікувалось у світі
64,442,231
Захворіло в Україні
1,352,134
Померло в Україні
26,050
Вилікувалось в Україні
1,171,724
Фірташ проти ФДМУ: Group DF оскаржила наказ про приватизацію ЗТМК

Фірташ проти ФДМУ: Group DF оскаржила наказ про приватизацію ЗТМК

Перше засідання за позовом відбудеться 1 лютого

Фірташ проти ФДМУ: Group DF оскаржила наказ про приватизацію ЗТМК
фото ztmc.zp.ua

Кіпрська компанія Tolexis Trading Limited, що входить в Group DF, оскаржила в суді наказ Фонду Держмайна України №1971 про приватизацію «Запорізького титано-магнієвого комбінату». Як повідомляє пресслужба Group DF, адвокати компанії подали позов з вимогою визнати переважне право Tolexis Trading Limited на придбання державної частки в статутному капіталі підприємства та визнати наказ ФДМУ недійсним.

Перше засідання за позовом приватного інвестора ЗТМК, який володіє 49% в статутному капіталі комбінату, відбудеться 1 лютого в Господарському суді міста Києва.

У позові Tolexis Trading Limited сказано, що наказ ФДМУ містить низку порушень українського законодавства. Зокрема, як йдеться в повідомленні, наказ ФДМУ прямо порушує статтю 20 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», в якій вказується, що «учасник товариства має переважне право на придбання частки (частини частки) іншого учасника товариства, яке продається третій особі». Також ФДМУ порушив статтю 16 Закону України «Про приватизацію державного та комунального майна», яка передбачає, «що тільки в разі, якщо учасник товариства не скористався в певний строк своїм переважним правом на викуп частки, органи приватизації здійснюють продаж об'єктів приватизації на аукціоні».

«Ми переконані, що Фонд держмайна грубо порушив вимоги закону і готові відстоювати нашу правову позицію в українських та міжнародних судах», – зазначив Роман Чишинський, адвокат Tolexis Trading Limited.

За його словами, порушення переважного права – не єдине порушення закону, яке допустив ФДМУ своїм рішенням про приватизацію ЗТМК.

У позові Tolexis Trading Limited також зазначено, що ФДМУ порушив існуючу пряму законодавчу заборону на проведення аукціонів з продажу об'єктів великої приватизації на період дії карантину на території України (передбачено п. 7-2 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна»). На думку позивача, ФДМУ також проігнорував висновки міністерства юстиції України, які прямо вказували на існування законодавчих обмежень щодо продажу об'єктів великої приватизації в період карантину.

За словами адвоката Tolexis Trading Limited, усвідомлюючи слабкість своєї правової позиції в цій суперечці, ФДМУ лобіює зміни до законодавства про приватизацію), а саме до 16 статті Закону «Про приватизацію». Через такі зміни Фонд намагається позбавити переважного права міноритарного власника на викуп державної частки в ході приватизації. 

«За нашою інформацією, вже включилися лобісти, які хочуть красиво «упакувати» 51% комбінату для незаконного продажу. Вони роблять це в екстреному порядку, аби хоч якось прикрити порушення. Спроби переписати правила приватизації після того, як відбулися порушення, є нікчемними з юридичної точки зору. І абсолютно безглузді. Будь-який юрист розуміє, що закон не має зворотної сили», – підкреслив Чишинський.

Нагадаємо: Кабмін вніс «Запорізький титаномагнієвий комбінат» («ЗТМК») до списку об'єктів, що підлягають приватизації. В зареєстрованому 23 листопада Фондом держмайна (ФДМУ) оновленому статуті підприємства афілійована з Group DF Фірташа Tolexis Trading Ltd., що володіє 49%-ю часткою комбінату, не має пріоритетного права на викуп держчастки. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті