Глава Standard Chartered: «Ми повинні віддати сотні мільярдів компаніям, які справді борються з СО2»

Глава Standard Chartered: «Ми повинні віддати сотні мільярдів компаніям, які справді борються з СО2»

Компанії, які не повʼязані з викидами вуглецю, можуть вкладати кошти в компанії, які працюють над технологіями очищення повітря

Глава Standard Chartered: «Ми повинні віддати сотні мільярдів компаніям, які справді борються з СО2»
фото Shutterstock

Замість розмитих обіцянок «скоротити викиди СО2 до нуля до 2050 року» компанії повинні діяти інакше – вони мають направити сотні мільярдів доларів на ті ініціативи, які дійсно борються з оксидом вуглецю в атмосфері. Про це заявив гендиректор фінансового конгломерату Standard Chartered Білл Вінтерс, виступаючи на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, передає CNBC.

Вінтерс очолює Цільову групу Інституту міжнародних фінансів з розширення добровільних вуглецевих ринків, створену спеціальним посланником ООН по боротьбі зі зміною клімату Марком Карні.

Група націлена на створення добровільного вуглецевого ринку, який дозволяє торгувати квотами на викиди і фактично встановлює ціну на вуглець.

Вінтерс визнав, що, оскільки великі компанії, такі як Standard Chartered, не можуть на практиці скоротити обсяг викидів вуглецю до нуля, вони можуть компенсувати свою участь, купуючи активи екологічно орієнтованих компаній.

«Насправді це означає, що нам доведеться перевести частину наших грошей в кишені людей, які фактично вловлюють вуглець з навколишнього середовища або які вкладають інвестиції в технології або процеси, які зменшують кількість вуглецю на планеті», – сказав Вінтерс.

«За нашими оцінками, нам знадобляться десятки мільярдів доларів, а потім і сотні мільярдів доларів, щоб переводити їх від таких людей, як ми, до людей, які дійсно здатні змінити ситуацію з точки зору зменшення викидів вуглецю».

«Надійний, ліквідний і заслуговуючий на довіру» вуглецевий ринок буде необхідний для полегшення цих угод між приватними покупцями і продавцями в найближчі роки, сказав Вінтерс.

Також він висловив надію, що ці дії приватного сектору також допоможуть підштовхнути уряди до жорсткішої політики, спрямованої на скорочення викидів вуглецю.

«Нам довелося працювати дуже швидко, щоб створити реальний ринок, на якому кожен в світі може брати участь з упевненістю, що гроші, які вони вкладають, перейдуть в руки людей, які дійсно вирішують проблему з СО2», – сказав Вінтерс.

Нагадаємо, Грета Тунберг у Давосі розкритикувала обіцянки компаній «скоротити викиди до 2050 року», зазначивши, що на ділі це лише порожні «бла-бла-бла». Більше про це в матеріалі Mind «Грета Тунберг у Давосі: «Ви дієте так, ніби ваш дім горить, а ви вирішили дзвонити пожежникам через 30 років».

Тим часом стало відомо, що Ілон Маск пообіцяв $100 млн за найкращу технологію уловлювання вуглецю з повітря.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті