Захворіло у світі
115,618,088
Померло у світі
2,569,422
Вилікувалось у світі
65,383,259
Захворіло в Україні
1,384,917
Померло в Україні
26,763
Вилікувалось в Україні
1,191,022
ДБР вручило підозру столичному забудовнику Вавришу

ДБР вручило підозру столичному забудовнику Вавришу

Підозру вручили по справі будівництва ЖК «Альта-Град» у Борисполі, котре триває з 2006 року

ДБР вручило підозру столичному забудовнику Вавришу
фото: facebook.com/SagaDevelopmentUkraine

Гендиректор девелоперської компанії SAGA Development Андрій Вавриш заявив, що ДБР вручило йому підозру по справі будівництва ЖК «Альта-Град» у Борисполі, котре триває з 2006 року. Про це він написав на своїй сторінці у фейсбуці.

«У 2006 році ТОВ «Системабуд», в якому я був міноритарним власником 1/3 частки, купило ЦМК «Бориспільська ворсова фабрика». Оформило під собою землю, розробило проєкт, отримало дозвіл на будівництво. Пішли в банк, домовилися про фінансування, кредитну лінію. Всі активи, в тому числі корпоративні права, передали в заставу за кредитом. Я оформив особисту поруку», – написав Вавриш.

За словами забудовника, фінансова криза 2008 року зупинила реалізацію проєкту, але його компанія продовжувала охороняти об'єкт.

«Банк все розумів, зайвий раз контролював і реагував на економічний спад по-своєму. Сведбанк пішов з ринку. Спадкоємець, Омегабанк, не виплив і розпродав свої активи різним фінкомпаніям. Ось так ми спостерігали за мінливим кредитором. У 2016 році, після сповіщення про чергового нового власника боргу, надійшла пропозиція: «Ми розуміємо, що добудувати можете тільки ви – бачимо, що ви дбайливо зберігаєте об'єкт. Зробіть пропозицію, викупіть борг та завдатки». Я знайшов інвесторів, які викупили права продавця, підтверджені рішеннями судів аж до касації. Ми почали добудовувати об'єкт. Знайшли 22 інвестори 2008 року, взяли на себе зобов'язання, приступили до будівельних робіт», – пояснив Вавриш.

Він зазначив, що під час врегулювання цих процесів «жодна зі сторін угоди не заявляла про те, що її права порушені».

«Все було так до сьогоднішнього ранку, коли слідчі ДБР вручили мені підозру, надавши статус підозрюваного. Вони заявляють, що моя 15-річна боротьба за завершення проєкту, моє бажання добудувати об'єкт, уникнути процедури банкрутства проєкту, моє бажання, щоб люди отримали свої квартири, незважаючи ні на що, рухатися вперед, виявляється, кримінальний злочин. Обговорюючи це зі слідчим ДБР, я розумів, що вони усвідомлюють всю безглуздість ситуації. Але не можуть нічого зробити, киваючи на відповідну команду згори», – стверджує забудовник.

Нагадаємо: у серпні ДБР домоглося арешту землі під двома забудовами Вавриша в Києві.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті