Захворіло у світі
114,461,199
Померло у світі
2,539,880
Вилікувалось у світі
64,675,787
Захворіло в Україні
1,357,470
Померло в Україні
26,212
Вилікувалось в Україні
1,176,918
Україна не отримає широкого доступу до вакцини від коронавірусу до 2023 року — The Economist

Україна не отримає широкого доступу до вакцини від коронавірусу до 2023 року — The Economist

Понад 85 бідних країн не матимуть широкого доступу до вакцин проти коронавірусу до 2023 року

Україна не отримає широкого доступу до вакцини від коронавірусу до 2023 року — The Economist
Фото: Maksim Goncharenok/Pexels

Понад 85 бідних країн не матимуть широкого доступу до вакцин проти коронавірусу до 2023 року, серед них і Україна. Про це свідчать результати дослідженні видання The Economist.

«Відмінності між багатими й бідними країнами разючі. У більшості країн, що розвиваються, раніше 2023 року не буде широкого доступу до щеплень. Деякі з цих країн – особливо бідніші з молодим демографічним профілем – цілком можуть втратити мотивацію до поширення вакцин, особливо якщо хвороба поширилася широко або пов’язані з цим витрати виявляться занадто високими», – йдеться у дослідженні.

Аналітики робили свої прогнози на основі угод про поставки, обмеженості виробництва, невпевненості в вакцинах, чисельності населення і доступності медичних працівників. Дані також коригуються аналітиками з урахуванням конкретних умов на місцях.

Україна не отримає широкого доступу до вакцини від коронавірусу до 2023 року  –  The Economist

На карті, що демонструє можливі терміни вакцинації здебільшого дорослого населення (60−70%), Україна знаходиться разом з понад 85 країнами, у яких широкий доступ до вакцин буде найпізніше. В основному, у списку країни Африканського континенту.

Згідно з дослідженням, швидше за все вакцина стане доступною в країнах Європи, США, Сінгапурі, Об'єднаних Арабських Еміратах і Гонконзі. Очікується, що широка вакцинація відбудеться там до кінця 2021 року.

Серед країн із середнім рівнем доходу масова вакцинація завершиться до кінця 2022 року.

Нагадаємо: МВФ стверджує, що нерівномірні темпи вакцинації населення планети від коронавірусу, зокрема, затримка поставок вакцин у бідні країни несе загрози не лише для здоровʼя людей, а й може розхитувати світову фінансову систему.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті