МВФ: затримка темпів вакцинації у країнах, що розвиваються, несе загрозу для світової економіки

МВФ: затримка темпів вакцинації у країнах, що розвиваються, несе загрозу для світової економіки

Експерти Фонду називають такий підхід до вакцинації недалекоглядним

МВФ: затримка темпів вакцинації у країнах, що розвиваються, несе загрозу для світової економіки
фото Shutterstock

Нерівномірні темпи вакцинації населення планети від коронавірусу, зокрема, затримка поставок вакцин у бідні країни несе загрози не лише для здоровʼя людей, а й може розхитувати світову фінансову систему, попереджає МВФ. Про це пише The Guardian.

У звіті, випущеному до Всесвітнього економічного форуму у Давосі, Міжнародний валютний фонд зазначає, що інвестори проігнорували недавні дані про уповільнення темпів зростання економіки великих країн у зв’язку з другою хвилею пандемії коронавірусу, яка тривала протягом зимових місяців.

Також існує перспектива того, що програми вакцинації займуть більше часу, особливо в країнах, що розвиваються, що змусить уряди зберігати карантинні обмеження протягом більш тривалого періоду, ніж очікувалося.

У доповіді наголошується, що особливу загрозу становить недалекоглядний підхід до вакцинації, при якому багатші країни мають краще забезпечення вакциною, а країни, що розвиваються, відповідно, обмежені у доступі.

«Затримка доступу до комплексних рішень в сфері охорони здоров'я може означати неповне відновлення світової економіки і поставити під загрозу глобальну фінансову систему», – йдеться у звіті.

«Оскільки на країни з ринком, що розвивається, припадає близько 65% глобального зростання (40% без урахування Китаю) в 2017-2019 роках, затримки в боротьбі з пандемією в таких країнах можуть провіщати біди для світової економіки», – йдеться в повідомленні.

«Збої в ланцюжку поставок можуть вплинути на прибутковість компаній навіть в регіонах, де пандемія перебуває під контролем. А оскільки зростання є важливим елементом фінансової стабільності, нерівномірне і часткове відновлення ризикує поставити під загрозу здоров'я фінансової системи», – наголошують автори доповіді.

Разом з тим повідомлялося, що МВФ покращив прогноз світової економіки на 2021 рік.

Нагадаємо, напередодні на Давоському форумі президент Південно-Африкаської Республіки заявив, що багаті країни мають припинити забирати собі всю вакцину.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті