Захворіло у світі
113,025,730
Померло у світі
2,507,803
Вилікувалось у світі
63,747,311
Захворіло в Україні
1,333,844
Померло в Україні
25,742
Вилікувалось в Україні
1,163,555
На українські підприємства постачали товари з ОРЛО – СБУ

На українські підприємства постачали товари з ОРЛО – СБУ

Частина виторгу використовувалася для фінансування окупаційної влади так званої «ЛНР»

На українські підприємства постачали товари з ОРЛО – СБУ
фото: ssu.gov.ua

Служба безпеки України (СБУ) викрила, задокументувала та блокувала масштабні поставки продукції на суму понад 300 млн гривень з тимчасово окупованої Луганщини транзитом через територію РФ на українські промислові підприємства, організовану групою комерсантів. Про це повідомляється на сайті СБУ.

Згідно з повідомленням, фігуранти протягом 2017-2020 років налагодили постачання промислових товарів з виробничих потужностей, що знаходяться в ОРЛО, до металургійних та машинобудівних підприємств України.

Продукцію зловмисники переправляли через неконтрольовані ділянки кордону України з Росією на тимчасово окупованій території. У Росії ділки підміняли та фальсифікували митні документи, потім товари імпортували в Україну під виглядом продукції російського виробництва.

Отримані кошти переводили у готівку через фіктивні фірми. Частину грошей переправляли на тимчасово неконтрольовану територію України й використовували для фінансування окупаційної влади так званої «ЛНР» і незаконних збройних формувань.

Оперативники СБУ затримали на митниці вантажівку з товаром, розмитнення якого здійснювалося за підробленими документами та сертифікатами походження.

На українські підприємства постачали товари з ОРЛО – СБУ

Правоохоронці провели кілька одночасних обшуків у Запорізькій, Харківській, Донецькій областях і Києві, вилучили комп’ютери та документи, а також знайшли майже 2,5 млн гривень готівкою, ще контрафактної продукції на майже 10 млн гривень.

Нагадаємо: у 2020 році Держфінмоніторинг виявив незаконних операцій на 76 млрд. До правоохоронців було направлено понад 1 000 матеріалів за фактами виявлення легалізації доходів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті