Захворіло у світі
115,222,221
Померло у світі
2,560,965
Вилікувалось у світі
65,176,260
Захворіло в Україні
1,374,762
Померло в Україні
26,591
Вилікувалось в Україні
1,186,873
Зростання акцій мережі GameStop обвалило Уолл-стріт, влада підозрює інвесторів у змові

Зростання акцій мережі GameStop обвалило Уолл-стріт, влада підозрює інвесторів у змові

Ринкова капіталізація компанії досягла $21 млрд, за інтенсивністю торгів вона обігнала Tesla і Apple

Зростання акцій мережі GameStop обвалило Уолл-стріт, влада підозрює інвесторів у змові
фото Getty Images

В результаті зростання протягом тривалого періоду акцій GameStop хедж-фонди Уолл-стріт, які зробили ставку на їх зниження, зазнають масштабних збитків, передає Reuters.

Акції мережі магазинів з продажу відеоігор та ігрових консолей GameStop виросли в ціні більш ніж удвічі лише за цей тиждень, в результаті чого їх ріст в січні склав 685%. Чотири місяці тому акція рітейлера коштувала всього $6.

GameStop завершила торги в середу зростанням ціни акцій ще на 140%, в результаті чого її ринкова капіталізація компанії досягла $21 млрд, повідомив CNBC.

За словами стратега Deutsche Bank Джима Рейда, GameStop стала компанією, яка торгувалася найбільш інтенсивно на фондовому ринку США у вівторок, обігнавши Tesla і Apple, хоча їх ринкова капіталізація в 81 і 233 разів відповідно більша.

Загалом акції GameStop підскочили на 1700% за два тижні, а інвестори фондів втратили мільярди.

Зростання акцій мережі GameStop обвалило Уолл-стріт, влада підозрює інвесторів у змові

За даними S3 Partners, на тлі стрімкого зростання GameStop ті, хто ставили на її зниження, зазнали збитків на суму понад $5 млрд, включаючи збитки в розмірі $917 млн в понеділок і $1,6 млрд в п'ятницю минулого тижня.

Війна почалася минулого тижня, коли знаменитий продавець коротких позицій Ендрю Лефт із Citron Capital зробив ставку проти GameStop, але його тут же зустріла маса трейдерів, які робили ставки в зворотному напрямку.

Акції GameStop злетіли вгору під впливом цілої армії дрібних індивідуальних інвесторів, які працюють через онлайн-брокерські програми, такі як Robinhood.com, і обговорюють свої дії в анонімних чатах у соцмережах.

У четвер аналітики фондових ринків  закликають до проведення розслідувань щодо різкого зростання акцій GameStop.

«Коли дрібні інвестори накинулися на акції GameStop, це виглядало як скоординований рух, і це безумство піднімає питання щодо можливих маніпуляцій на ринку», – сказав Майкл Хьюсон, головний аналітик ринку роздрібного брокера CMC Markets UK.

«Для установ незаконно координувати дії, які в даний час спостерігаються при купівлі цих акцій, що викликає питання про законність того, що зараз відбувається на цих форумах», – наголосив він

Форум WallStreetBets на Reddit, який, як вважається, розпалював це раллі, ненадовго закрився в середу, коли кількість учасників перевищила 4 мільйони. Reddit заявив у середу, що влада не зв'язувалася з ним з приводу стрибків акцій GameStop.

Безлад на Уолл-стріт привернув увагу Білого дому, де економічна група президента Джо Байдена, в тому числі міністр фінансів Джанет Єллен в її перший робочий день у середу, «відстежує ситуацію».

Регулятор штату Массачусетс закликав NYSE (Нью-Йоркську фондову біржу) призупинити торгівлю акціями GameStop на 30 днів, щоб дати час на охолодження ситуації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті