У США нафтовики хочуть об’єднатися з фермерами, щоб протистояти експансії електромобілів

У США нафтовики хочуть об’єднатися з фермерами, щоб протистояти експансії електромобілів

У фермерів свій погляд на це питання, вони «не вчора народилися»

У США нафтовики хочуть об’єднатися з фермерами, щоб протистояти експансії електромобілів
фото Shutterstock

Нафтова промисловість США намагається створити альянс з виробниками кукурудзи і біопалива, щоб спільно протестувати проти зусиль адміністрації Байдена пришвидшити переведення американського автопрому на електромобілі, пише Reuters.

Поки що зусилля нафтовиків зустрічають прохолодний прийом у представників Farm Belt (аграрного сектору – ред.), згідно з численними джерелами, знайомим з обговоренням.

Хоча нафтова промисловість і виробники біопалива завжди були конкурентами за місце на ринку пального, їх обох обʼєднує бажання забезпечити майбутнє двигунам внутрішнього згоряння – бензиновим та дизельним.

Зусилля щодо об’єднання давніх суперників відображають масштаби стурбованості нафтовиків заходами президента Джо Байдена стосовно боротьби зі зміною клімату та скорочення використання викопного палива. В рамках цих заходів значні субсидії будуть виділені на розвиток галузі електромобілів.

AFPM, торгова група з переробки нафти, підтвердила, що в останні тижні вона зв'язувалася з державними та національними представниками галузі з вирощування кукурудзи і біопалива, щоб заручитися їх підтримкою ублокуванні зусиль з надання державних субсидій для електромобілів.

Сектор нафтопереробки і раніше намагався знайти спільну мову зі своїми конкурентами в галузі біопалива, але зараз активізували свої спроби зважаючи на політику Байдена.

AFPM зустрівся в середині січня з лобістами Farm Belt, а деякі нафтопереробні підприємства сподіваються провести ще одну зустріч в лютому.

«Ми добилися певного прогресу», – сказав Деррік Морган, старший віце-президент AFPM.

Однак їх зусилля наштовхуються на зустрічний вітер. Каліфорнія оголосила про заборону двигунів внутрішнього згоряння до 2035 року, інші штати розглядають аналогічні заходи, а в четвер автовиробник General Motors оголосив, що до 2035 року буде виробляти тільки електромобілі.

Джефф Купер, глава Асоціації індустрії біопалива, представник Farm Belt, підтвердив, що їх запрошують для участі в лютневому засіданні з нафтовиками, але сказав, що його організація ще не вирішила, чи братиме участь.

«Ми не вчора народилися, і ми не дозволимо нафтовій промисловості грати з нами, як зі скрипкою, – сказав він. – Вони давно підштовхують до мікрофона когось замість себе, щоб виконувати брудну роботу, але нас це не цікавить».

Джерела повідомили, що виробники біопалива та кукурудзи не хочуть приєднуватися до нафтової промисловості в цьому питанні не тільки через давнє суперництво з нафтопереробними підприємствами, а й тому, що вони не хочуть публічно виступати проти енергетичної політики нового президента.

Як повідомлялося, Байден пообіцяв замінити весь урядовий автопарк електрокарами, за попередніми підрахунками, це може коштувати $20 млрд і більше.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті