Рада із захисту української мови та культури обурена рішенням ОАСК про скасування чинного правопису
Вони вважають рішення «спрямованим на обслуговування інтересів українофобських політичних сил»

Координаційна рада із захисту української мови та культури висловила своє обурення зухвалим рішенням Київського окружного адміністративного суду (ОАСК) про скасування чинного правопису української мови. Про це повідомляється на сторінці ради у фейсбуці.
Рада заявила, що вважає рішення «неправосудним, політично мотивованим та спрямованим на обслуговування інтересів українофобських політичних сил»
«Воно, як і низка інших попередньо ухвалених тим самим судом рішень, зокрема – про заборону відзначати у Києві пам’ятні дні видатних діячів української культури та борців за волю і незалежність України, спрямоване на дестабілізацію соціально-політичної ситуації в країні шляхом підриву авторитету рішень державної влади» – йдеться у повідомленні.
Організація заявила, що наслідками реалізації такого рішення є дискредитація системи зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з української мови як механізму, що забезпечує кращим випускникам шкіл доступ до безкоштовної вищої освіти незалежно від корупційних можливостей та рівню доходів їхніх батьків.
«Ми засуджуємо дії всіх політичних сил, які кличуть до повернення накинутих Москвою «норм» української мови, запроваджених сталінським окупаційним режимом в голодоморному 1933 році та пізніше з незначними змінами підтверджених в 1945 і 1959 роках з метою знищення українства як самостійної окремої нації», – заявили в організації.
Водночас в організації відмітили, що правопис, затверджений у 2019 році Урядом Гройсмана, не є досконалим та потребує подальших змін:
«Однак, ці зміни згідно з законодавством мають прийматися Урядом на підставі рекомендацій Національної комісії зі стандартів державної мови, напрацьованих з урахуванням пропозицій та висновків насамперед Інституту української мови, а також Інституту мовознавства імені О.О.Потебні Національної академії наук України, а не місцевими судами на вимогу малограмотних невігласів, котрі погано володіють українською, і тому вимагають, щоб вона стала якомога більш схожою на московську»
Координаційна рада закликала Кабінет Міністрів оскаржити рішення суддів Київського окружного адміністративного суду та забезпечити в поточному 2021 і подальших роках нормальне спокійне проведення ЗНО випускників шкіл на підставі заздалегідь відомих їм правил Правопису.
Нагадаємо: ОАСК 28 січня скасував постанову Кабміну, якою у 2019 році було схвалено новий український правопис.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].