Позиція щодо вакцини «спочатку все собі» може призвести до перебоїв з поставками у світі – експерт

Позиція щодо вакцини «спочатку все собі» може призвести до перебоїв з поставками у світі – експерт

Євросоюз заявив, що може заблокувати експорт вакцини, поки європейці не будуть нею забезпечені вдосталь

Позиція щодо вакцини «спочатку все собі» може призвести до перебоїв з поставками у світі – експерт
фото WEF

У п'ятницю керівник кампанії з вакцинації населення в Японії Таро Коно заявив, що зростаючий націоналізм з приводу поставок вакцини від COVID-19 може спричинити перебої в поставках у всьому світі, передає Reuters.

Таро Коно стурбований заявою Євроcоюзу про те, що блок може заблокувати експорт виробленої там вакцини до тих пір, поки європейці не будуть забезпечені достатньою її кількістю.

«Зрозуміло, що слід ставити своїх людей на перше місце, – сказав Коно під час онлайн-панелі, організованої Світовим економічним форумом у Давосі. – Але ми живемо на одній планеті, і тепер ланцюжок поставок став глобальним».

«Настав час лідерам держав сісти і поговорити в режимі онлайн, щоб зайнятися цим питанням», – додав він.

Японія відстає від більшості великих економік щодо запуску вакцинації від COVID-19 через свою залежність від зарубіжних виробників і вимоги, щоб вакцини проходили внутрішні випробування. Уряд планує почати застосування вакцини в кінці лютого, використовуючи імпортну вакцину від американської Pfizer.

Газета Yomiuri повідомила, що компанія AstraZeneca подасть заявку на схвалення своєї вакцини в Японії вже в середині лютого, що зробить її другим виробником вакцин, який матиме дозвіл в Японії після Pfizer.

Нагадаємо, президент Південно-Африканської республіки у Давосі заявив, що багаті країни мають припинити забирати собі всю вакцину.

За даними Reuters, Японія домовилася про покупку 314 млн доз у компаній Pfizer, Moderna і AstraZeneca для свого населення, яке складає 126 млн чоловік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті