Збори акціонерів «Мотор Січі» перервав візит СБУ

Збори акціонерів «Мотор Січі» перервав візит СБУ

На місці працювали понад 50 поліцейських та 200 військовослужбовців Нацгвардії

Збори акціонерів «Мотор Січі» перервав візит СБУ
фото: Дмитро Самольєнко, «Укрінформ»

Сьогодні, 31 січня, у Запоріжжі мали відбутись позачергові загальні збори компанії «Мотор Січ». Однак на місце зборів приїхали представники Служби безпеки України. Збори акціонерів мали відбутись у Запоріжжі за адресою Південне шосе, 8. З восьмої години ранку тут зібралися кілька десятків співробітників підприємства з плакатами «Закон на боці Мотора», «Не дозволимо рейдерського захоплення». Про це повідомляє «Укрінформ».

Вони наголосили, що не отримували жодних повідомлень про проведення зборів акціонерів, а про захід дізналися з інтернету. Мовляв, у статуті «Мотор Січі» зазначено, що акціонери мають отримати папери про проведення зборів за місяць.

На місці працювали понад 50 поліцейських та 200 військовослужбовців Нацгвардії. Приблизно о 9:30 приїхала група народних депутатів. Один із них, «слуга народу» Арсеній Пушкаренко, заявив, що до них звернувся трудовий колектив «Мотор Січі».

«Є рішення РНБО, накладено указом президента санкції. Ми приїхали здійснити парламентський контроль у межах наших повноважень. Для того, аби тут сьогодні не вчинявся злочин проти держави. У нас є інформація, що тут має відбуватися захід, на який накладено станції. Якщо це так, ми будемо викликати СБУ», – заявив він.

Водночас як уточнило видання, викликати Службу безпеки не довелося – спецпризначенці приїхали самі. Як повідомила пресслужба СБУ, вони прибули проводити санкціоновані судом слідчо-оперативні дії за адресою оголошення загальних зборів акціонерів.

Там пояснили, що правоохоронці фіксують можливі протиправні дії представників компаній DCH та Skyrizon Aircraft Holdings Limited, які пов’язані зі встановленням контролю над акціонерним товариством «Мотор Січ».

«У межах розпочатого кримінального провадження Служба документує факти підготовки до знищення виробничих потужностей акціонерного товариства, яке має важливе оборонне та народногосподарське значення», – зазначили у правоохоронному органі, додавши, що слідчі дії тривають.

«Укрінформ», із посиланням на інформацію від представників «Мотор Січі», повідомив, що збори акціонерів так і не відбулися.

Нагадаємо: Зеленський запровадив санкції проти китайських інвесторів «Мотор Січ».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті